Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız."Bundan Sonra da Bizim Tümsiad'la Yakın Çalışmamız,... - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız."Bundan Sonra da Bizim Tümsiad'la Yakın Çalışmamız,...

AA - Haberler | Ekonomi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bundan sonra da Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) ile yakın çalışma ve işbirliklerinin devam edeceğini belirterek, "Biz, enerji sektöründe de siz değerli TÜMSİAD üyelerinin yer almasını"...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bundan sonra da Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) ile yakın çalışma ve işbirliklerinin devam edeceğini belirterek, "Biz, enerji sektöründe de siz değerli TÜMSİAD üyelerinin yer almasını istiyoruz" dedi.

TÜMSİAD tarafından Şahhane Restaurant'ta düzenlenen iftara katılan Yıldız, iftar sofralarının dostlarla birlike olduğunda daha anlamlı olduğunu söyledi.

Böyle bir günde Hakkari'den herkesi üzen bir haber aldıklarını dile getiren Yıldız, şunları kaydetti:

"8 evladımız, aziz milletimizin birliği, cennet vatanımızın bütünlüğü uğruna bir gül bahçesine girer gibi şahadete yürüdüler. 8 vatan evladımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Tabii ki bilinmelidir ki bölücü odakların, eli kanlı katillerin terör yoluyla elde edebilecekleri hiçbir şey yoktur. Bu saldırılar, bizim terörle mücadeledeki kararlılığımızı alsında daha da perçinlemektedir."

-"Siyasi istikrar olmadan hiçbir şey olmuyor"-

TÜMSİAD'ın, kendileri için son derece anlamlı, görüşlerine her zaman başvurdukları bir sivil toplum kuruluşu (STK) olduğunu belirten Yıldız, bugün gelinen noktanın sadece hükümetin değil, STK'larla birlikte yapılan çalışmaların sonucu olduğunu bildirdi.

Bakan Yıldız, siyasi istikrarın önemini vurgulayarak, "Siyasi istikrar olmadan hiçbir şey olmuyor ama siyasi istikrarın gelmesi kadar korunması ve sürdürülebilmesi de önemli. Siyasi istikrarın sürdürülebilmesine borçlu olanlar yalnızca hükümet üyeleri ve iktidar partisi değil, toplumun her katmanında yer alan vatandaşlarımızdır" diye konuştu.

-"Sizleri yatırım yapmaya davet ediyorum"-

Türkiye'nin son 10 yılda elde ettiği kazanımların, herkesin dikkat etmesi gereken kristal bir vazo gibi olduğunu vurgulayan Yıldız, bunun çatlatılmaması ve iyi muhafaza edilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin özel sektörle büyümeye karar verdiğini belirten Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı:

"Yalnızca geçtiğimiz yılın Haziran ayına göre enerjide yüzde 11,8 civarında bir büyüme var. Bu ölçülebilir bir rakam ve son derece önemli. Türkiye'nin bu global krize ve çevresindeki istikrarsızlıklara rağmen böyle bir ivmeyi yakalayabiliyor olması gerçekten son derece önemli. Bundan sonra da bizim TÜMSİAD'la yakın çalışmamız, işbirliğimiz devam edecek. Çünkü bu işbirliğinden büyük bir sinerji doğuyor. Biz, enerji sektöründe de siz değerli TÜMSİAD üyelerinin yer almasını istiyoruz. Çünkü enerji sektörü, özel sektör eliyle büyümeye karar verdi ve bütün bu dediğim pazar, bir nevi sıkıntılı olmayan ve ürettiğiniz malı rahat satabileceğiniz bir hale geldi. Ben sizleri yatırım yapmaya davet ediyorum."

-"Konu Türkiye olunca özellerin bir kenara konulması lazım"-

TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert de birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.

Herkesin düşüncesinin, desteklediği partinin farklı olabileceğini, ancak bunların hepsinin özel konular olduğunu belirten Sert, "Konu Türkiye olunca özellerin bir kenara konulması lazım. Türkiye için, Türkiye'nin birlik ve beraberliği için çalışmamız lazım. TÜMSİAD bugün 7 yıllık bir dernek olmasına rağmen çok önemli çalışmalar yapmış ama sadece bu yetmedi bizim için. Genç TÜMSİAD arkadan geldi ve onun arkasından da yurt dışındaki imkanları ülkemize nasıl faydalandırırız, bunun çalışmasını yaptık" diye konuştu.

Suriye'de yaşanan olayların canlarını acıttığını dile getiren Sert, şunları kaydetti:

"Bu olaylar umarım bir an önce durulur. Yine Arakan'daki Müslümanlara yapılan zulmü lanetliyor, şiddetle kınıyorum. Hakkari'deki 8 şehidimizi de rahmetle anıyorum. Ailelerine sabır diliyorum."

Muhabir: Recep Demir - İbrahim Yılmaz

Yayıncı: Selçuk Aval - ANKARA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız. Bundan Sonra da Bizim Tümsiad'la Yakın Çalışmamız,...

AA - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title