ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU HABERLERİ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Haberleri

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu haber, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 18.12.2019
4. Enerji'de Ar-Ge Çalıştayı
EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve GAZBİR tarafından düzenlenen 4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı, elektrik ve gaz dağıtım sektörleri temsilcilerini bir araya getirdi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 18.12.2019
4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, enerji sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde Ar-Ge kültürünün oluşmasına büyük önem verdiklerini belirterek, "Senelik 100 milyon liraya ulaşan Ar-Ge desteğimiz bu anlayışımızın bir göstergesidir.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 18.12.2019
4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) tarafından düzenlenen "4.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 18.12.2019
Enerjide 2019 böyle geçti (2)
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), elektriğe yüzde 15 zam yapıldığı açıklandı.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 17.12.2019
EPDK Başkanı Yılmaz, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 17.12.2019
EPDK kararları
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2020 gaz yılı ilk çeyrekle ilk aylık talep toplama ve yarışmasının 20 Aralık'ta yapılacağını bildirdi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: EPDK 17 şirkete lisans verdiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 15.12.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 15.12.2019
EPDK 17 şirkete lisans verdi
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik ve petrol piyasalarında faaliyet gösterecek 17 şirkete lisans verdi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: Meslek Odalarından 'Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği' uyarısıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 13.12.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 13.12.2019
Doğal Gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliğinde değişiklik
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından "Doğal Gaz Piyasası Sertifika Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 13.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Nükleer Düzenleme Kurumu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Nadir Toprak Elementleri Araştırma Enstitüsü, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumunun 2020 yılı bütçeleri kabul edildi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 13.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, son üç yılda 33 bin 220 kilometre uzunluğunda doğal gaz iletim ve dağıtım hattı inşa edildiğini belirterek, "Toplam iletim ve dağıtım şebeke uzunluğu dünyanın etrafını 4 kez dolaşacak seviyeye, 162 bin kilometreye ulaşmıştır.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 12.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, enerjide uygulanan yanlış politikaların vatandaşa fatura ve haksız vergi olarak yansıtıldığını savunarak, "4 kişilik bir aileye şu günlerde gelen aylık elektrik faturası en az 200 lira." dedi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 12.12.2019
SEDAŞ, Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi'nde sürdürebilir projelerini anlattı
İzmir Elektrik Mühendisleri Odasının düzenlediği VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi'ne konuşmacı olarak katılan SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Şebeke Yönetimi Grup Müdürü Gökmen Hasançebi, "Kendi Kendini Otonom Yöneten Şebekeler ve Onarım Çalışmalarında Artırılmış Gerçeklik" adlı bir sunum yaptı.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 12.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Genel Kurulda bakanlıkların yanı sıra Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Nükleer Düzenleme Kurumu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Nadir Toprak Elementleri Araştırma Enstitüsü, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ile Mesleki Yeterlilik Kurumu bütçeleri de görüşülecek.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 12.12.2019
Enerjide acele kamulaştırma kararları
Öte yandan, ilçede kurulacak doğal gaz dağıtım sistemi kapsamında Sarıdede Mahallesi sınırlarında bulunan bir taşınmazın tapuda hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: Erdemli'ye doğalgaz müjdesiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 11.12.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 11.12.2019
Akdeniz Enerji Düzenleyicileri Birliği Roma'da toplandı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye'nin bölgesinde doğal gaz arz güvenliğine önemli katkı sağladığını belirterek, "Yapımı tamamlanan ve devam eden boru hatlarıyla Türkiye, Avrupa piyasalarına 10 milyar metreküp gaz sağlayabilecek konumda.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 11.12.2019
Medreg'de Türkiye rüzgarı…
Toplantıda Türkiye'yi Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz temsil etti.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: OSB'ler için elektrik dağıtım bedelleri belirlendiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 11.12.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 11.12.2019
OSB'ler için elektrik dağıtım bedelleri belirlendi
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Türkiye genelinde faaliyette bulunan 174 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için yeni elektrik dağıtım bedellerini belirledi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: Dicle Elektrik'ten bilgilendirme ve bilinçlendirme ziyaretleriEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 9.12.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 7.12.2019
Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı İzleme ve Yönlendirme Kurulu kuruldu
Genelgeye göre, oluşturulan kurulun görev ve sorumluluk alanları şöyle belirlendi: "Kamu kesimi ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının katılımcı bir yaklaşımla ve iş birliği çerçevesinde hareket etmesini gerekli kılan enerji verimliliği çalışmalarının ülke genelinde tüm sorumlu ve ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde etkin olarak yürütülmesi, ulusal düzeyde enerji verimliliği stratejilerinin belirlenmesi, eylem plan ve programlarının hazırlanması, Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı da dahil olmak üzere gerçekleşme düzeylerinin takip edilmesi, etkin bir biçimde uygulanabilmesi için koordinasyonun sağlanması, sonuçlarının izlenmesi, gerektiğinde değiştirilmesi ve güncellenmesi." Üst düzey temsilcilerin katılımıyla oluşacak Kurul, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu, Çevre ve Şehircilik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Hazine ve Maliye, İçişleri, Milli Eğitim, Sağlık, Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıkları, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Türkiye Belediyeler Birliği ile Türkiye Odalar ve Borsalar birliği adına karar vermeye yetkili üst düzey temsilcilerin katılımıyla oluşacak.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 6.12.2019
Türkiye ve ABD LNG ticaretini görüşecek
Türkiye'nin ABD'den aldığı LNG'nin şimdilik sadece iç tüketim için bir anlamı olduğunu aktaran Bryza, şunları kaydetti: "Ancak, Rus doğal gazını Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan üzerinden Türkiye'ye taşıyan Batı Hattı'nın ters akışlı bir hatta dönüştürülme ihtimaline gerçekten büyük bir ilgi var. Stratejik bir bakış açısıyla Türkiye'ye ithal edilen ABD LNG'sinin dahil olduğu bir takas düzenlemeyle ters akışlı boru hattı üzerinden Ukrayna'ya doğal gaz gönderilmesi mantıklı olabilir. Nitekim, TürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı faaliyete geçtikten sonra Rusya bu boru hattının Gazprom tarafından kullanımına son verecektir ancak Batı Hattı'nın ters akışlı kullanımı, Rusya'nın güçlü muhalefeti nedeniyle yasal ve siyasi engellerle karşı karşıya kalabilir." Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu verilerine göre, Türkiye yılın ilk yarısında 7 milyar 136 milyon metreküp LNG ithal etti.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: Başkan Erdal'dan 'Elektronik Uygulamalar' açıklamasıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 5.12.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: Enerji İletişim Zirvesi'nin ilki gerçekleştirildiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 4.12.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: Enerji İletişim Zirvesi'nin ilki gerçekleştirildiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 4.12.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 4.12.2019
Enerji girişimcileri Ar-Ge çalıştayında buluşuyor
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) tarafından düzenlenen "4.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 2.12.2019
Allianz'dan Türkiye'nin ilk bireysel yeşil sigortası
Allianz Türkiye, Türkiye'de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından da desteklenen 10 kilovata kadar çatı tipi Güneş Enerjisi Santral (GES) projeleri için geliştirdiği yeni ürününü aralık ayında satışa sunuyor.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 30.11.2019
EPDK kurul kararları
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) konuya ilişkin kurul kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 28.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Genel Kurula geliyor
12 Aralık Perşembe: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Nükleer Düzenleme Kurumu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Nadir Toprak Elementleri Araştırma Enstitüsü, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumu.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 27.11.2019
EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'dan dağıtım şirketlerine duyarlılık uyarısı Açıklaması
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, uygulanabilecek doğal gaz veya elektrik kesintilerinde vatandaşlara olabildiğince hassas davranılması gerektiğini belirterek, "Sahaya giden arkadaşlarımızı iyi eğiteceğiz.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 27.11.2019
Doğal Gaz Dağıtım Sektörü Toplantısı
Arslan, atıl kapasitenin giderilmesiyle ilgili çalışmaların Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından da dikkatle takip edildiğini aktardı.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: Kalecik 2021'de doğalgaza kavuşacakEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 26.11.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: Selim'in 5 yılda çehresi değiştiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 26.11.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: Enerji tesislerinin siber güvenliğinde yerlilik artıyorEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 25.11.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: 5. Şeffaflık ÇalıştayıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 23.11.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 23.11.2019
EPDK kararı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun, BOTAŞ İletim Şebekesi İşleyiş Düzenlemelerine İlişkin Esaslarına (ŞİD) ilişkin kurul kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: 'Doğu Akdeniz'de dördüncü sondajı yapıyoruz'Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 22.11.2019
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 22.11.2019
2020 Merkezi Yönetim bütçe görülmeleri
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2020 Merkezi Yönetim bütçe ve 2018 Kesin Hesap kanun Teklifi görüşmelerine katıldı, Bakanlığı ile ilgili milletvekillerinin sorularını cevapladı. Dönmez, elektrik fiyatına yönelik olarak, "Elektrik fiyatının oluştuğu borsamız var. Orada bir gün öncesinden tahmini talepler ilan ediliyor. Bu taleplere göre, elektrik üretmek isteyen santral yetkilileri hangi saat için ne kadar güçte, kaç lira tekliflerini atıyorlar. Arz ve talebin birleştiği yerde fiyat oluşuyor. Aslında maliyetler neyse, son tarifelere yansıtılan o. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Bakanlığın da yaptığı gelen maliyetleri metodoloji içinde yansıtmak.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu: 2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu 22.11.2019
Şu an buradasınız: Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Haberleri | Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Haber - Haberler - Sayfa 5 - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu haberleri, son dakika enerji piyasası düzenleme kurumu haber ve gelişmeleri burada. Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikasında çalışmalar hızla devam ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.4.2020 03:12:24. #1.15#
title