Endonezya Basını: "Hayal Kırıcı Türkiye'yi Unutmayacağız"

Endonezya Basını, Euro2008 Avrupa Şampiyonlar Kupası'nda Yarı Final Oynayan Türkiye Milli Takımına Geniş Yer Verdi. Ülkenin En Güncel İnternet Gazetesi 'Detik.com' Türkiye'yi 'Hayal Kırıcı' Olarak Tanımladı. Detik.com Sitesindeki Haberde "Hayal Kırıcı Takımı Hiç Unutmayacağız" Başlığı Kullanıldı.

Endonezya Basını:
26.06.2008 21:53 | Son Güncelleme: 26.06.2008 21:53

Endonezya basını, Euro2008 Avrupa Şampiyonlar Kupası'nda yarı final oynayan Türkiye Milli Takımına geniş yer verdi. Ülkenin en güncel internet gazetesi 'detik.com' Türkiye'yi 'hayal kırıcı' olarak tanımladı. Detik.com sitesindeki haberde "Hayal kırıcı takımı hiç unutmayacağız" başlığı kullanıldı.

Endonezya basınında genel olarak, Ay Yıldızlıların İsviçre, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan'a karşı inanılmaz zaferinin ardından da Almanya'ya karşı son dakikaya kadar çok iyi mücadele verdiği, yalnız talihsiz bir golle elendikleri değerlendirmeleri yapıldı. Türk Milli Takımı oynadığı 3 maçta son dakikalardaki dönüşleriyle rakip takımların hayallerini alt üst ettiği için 'hayal kırıcı' sıfatıyla anıldı.

'Okezone.com' sitesi ise, habere "Türkiye, sürprizlerle dolu takım" başlığını attı. Sitede, "Türkiye kaliteli futbolunu bir kez daha ispatladı. Daha önce 2002 Dünya Kupası'nda da aynı başarıya ulaşan Türk Milli Futbol Takımı 2010 Dünya Kupası'nı alabilirler mi? Olabilir!" satırları yer aldı.

Endonezya basınında, Almanya maçı öncesi birçok oyuncusu cezalı ve sakat olduğu için takım çıkartmaya zorlanan Fatih Terim'in takımı için 'mazlum' ifadeleri kullanılması dikkat çekti.

Media Indonesia Gazetesi ise, "Sonunda Alman panzer Türk aslana 'dur' dedi" başlığı atarken, Almanya'nın Türkiye galibiyetini çok zor başardıklarının altı çizildi.

ENDONEZYALILAR, KESİNTİLERDEN DOLAYI 2 GOLÜ SEYREDEMEDİ

Öte yandan, Endonezya'da Avrupa Kupası'nı yayınlayan televizyon kanalında uyduya bağlanmada teknik sorunlar yaşanırken, yayın 63'ncü dakikadan sonra 2 kere uzun süreli kesintiye uğradı.

Teknik arıza sorunları çözülünceye kadar stüdyodaki uzmanların yorumlarıyla devam eden yayında, yorumcunun 2-1 hesabından sonra 1 gol daha atıldığını ve Almanya'nın 3-1 önde olduğunu duyurması Türkiye taraftarlarını paniğe soktu. Yayın 87. dakikada tekrar gelince skorun 2-2 olduğu görüldü ve Türkiye taraftarları göremedikleri gole ancak 1 dakika sonra sevinebildi.

Türkiye'nin ikinci golü ümitleri tekrar getirdi; ancak 90. dakikadaki Lahm'in golü maçı Almanya'nın lehine sonuçlandırdı.

Uydu bağlantılarında yaşanan sorundan dolayı Endonezya seyircisi canlı yayında 2 golü kaçırmış oldu.

Son Dakika Haberleri - Son Dakika Haber - Güncel Haberler

Kaynak: CHA

title