ENDER SARAÇ HABERLERİ

Ender Saraç haber, Ender Saraç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ender Saraç 22.7.2011
"Konya Sağlıklı Beslenme İle Öne Çıkan Bir Şehir Olsun."
Başkan Akyürek, programın sonunda Dr. Ender Saraç'a teşekkür ederek çiçek takdim etti.
Ender Saraç 13.7.2011
Güzellik Boyut Değiştirdi
Sevgiyle hareket edenler, stresten etkilenmezler; hem kendilerini daha güzel ve değerli hisseder; hem de başkalarındaki güzelliği ve değeri çok daha kolay fark ederler. diye açıklıyor… Dr. Gönül Ateşsaçan kimdir: "Estetik Medikal Hekimi" ve "Beslenme Danışmanı"
1986 İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve 1992 İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. 
Güzellik ve estetik daima ilgilendiği konular oldu. "Beden, zihin, ruh ve kalp arasında denge olduğu taktirde sağlıklı olabiliriz" diye düşünmektedir. Tüm eğitim ve çalışmaları estetik medikal ve bütünsel tıp alanlarındadır.

Yurtdışında ve yurtiçinde "Estetik Medikal Uygulamaları" ( Mezoterapi, Dolgu Maddeleri Uygulamaları, Peeling, Laser, Botox, Anti-aging tedaviler, İncelme –zayıflama) , "Beslenme Danışmanlığı" , "Ozon Tedavisi " , "Medikal Astroloji" konularında çeşitli kurs ve sertifika programlarına katıldı. "American Academy of Aesthetic Medicine" üyesidir.
Kişisel gelişim konularında yurtdışında, yurtiçinde çeşitli eğitimler almaya ve vermeye devam etmektedir. 

7 yıl "Estetik Medikal Hekimi" ve "Beslenme Danışmanı" olarak Uzm. Dr. Ender Saraç ile birlikte çalıştı.
Ender Saraç 13.6.2011
İki Avuçtan Fazla Yemek Şişmanlatır!
Unutmamak gereken bir şey var; sağlıklı zayıflamak, yağdan kilo vermek, kilo verirken yüzün sarkmaması çok önemli.
Ender Saraç 24.5.2011
Zencefilin Yararlarına İnanamayacaksınız!
İstanbul Üniversitesi Farmakoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykan Canberk: Zencefilin ağrı kesici ve antiseptik özelliği var. Mide-bağırsak gazlarının alınmasında faydası olduğu kabul ediliyor. Aşırıya kaçmamak lazım. Karaciğer üzerine toksik etki yapabilir. Çayını öneriyorum ama günde bir fincandan fazla içilmemesi lazım. Fazlası vücuda zarar verebilir. Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya: Çay olarak kullanıldığı zaman bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Üst solunum yolunu açar. Antioksidan özelliği vardır. Kadınlarda menopoz sonrası semptomları azaltabilir. Çorbada kullanıldığında tokluk hissi verir. Salatalara rendelendiğinde lezzet verir ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Zencefil; kuşburnu, ıhlamur biraz da papatya çayı birlikte kaynatıldığı, içine de 1-2 rulo tarçın konulduğu zaman tokluk hissini artırarak tatlı ihtiyacını azaltıyor. Bu çay yemeklerden önce içilmeli. Öğlen ve akşam içmek yeterli. İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan: Esas olarak soğuk algınlığında kullanıyoruz. Gaz sorunlarında, mide spazmlarında, karın ağrılarında, mide ağrılarında, romatizmal ağrılarda kullanılıyor. Hassas bağırsak sendromunda (kolit) kullanıyoruz. Zayıf olanların kilo almasına yardımcı oluyor, kilolulara önermiyoruz. Astımlılara, kolesterol yüksekliği, damar sertliği olanlara faydalı. Limonzencefil- bal karışımı çay gripte son derece etkili. Ben de gribin salgın yaptığı dönemlerde bu çaydan içiyorum. Prof. Dr. Erdem Yeşilada: Hamileliğin, kemoterapi ve araç tutmasının yol açtığı mide bulantılarını önler. İltihap giderici özelliği vardır. Etli, yağlı yiyeceklerin sindirimine yararlıdır. Tazesi salata ve yemeklerde kullanılabilir. Çaylara ilave edilebilir. Dr. Ender Saraç: Hastalarıma verdiğim yararlı ve sağlık açısından olumlu etkileri olan bir tarifim de zencefilli limonatadır.
Ender Saraç 3.5.2011
Ender Saraç’la Sağlıklı Yaşam’a "En İyi Sağlık Programı" Ödülü
Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen "2. Antalya Televizyon Ödülleri"nde TNT'de ekrana gelen "Ender Saraç'la Sağlıklı Yaşam" programı "En İyi Sağlık Programı" seçildi.
Ender Saraç 1.5.2011
Televizyon Ödülleri Sahiplerini Buldu
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 2. Antalya Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu.
Ender Saraç 31.3.2011
Sağlık Turizmi 2010'da 2 Milyar Dolar Gelir Getirdi
Beslenme ve Diyet Uzmanı Doktor Ender Saraç, toplantıya katılanlara obezite ve sağlıklı belenme konularında bir seminer verdi.
Ender Saraç 30.3.2011
Bodrum - Sempozyumda İlginç Görüntüler
Sağlık turizmini geliştirmek amacıyla Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi (THTDC) tarafından Bodrum'da düzenlenen sempozyumda ilginç görüntüler oluştu. Dinleyiciler, Dr. Ender Saraç'ın istediği hareketleri yapmakta zorlandı.
Ender Saraç 30.3.2011
Bodrum Ek Sempozyumda İlginç Görüntüler
Sağlık turizmini geliştirmek amacıyla Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi (THTDC) tarafından Bodrum'da düzenlenen sempozyumda ilginç görüntüler oluştu. Dinleyiciler, Dr. Ender Saraç'ın istediği hareketleri yapmakta zorlandı.
Ender Saraç 24.3.2011
"Ruhsal Obeziteye Dikkat !"
Dr. Ender Saraç, "Bedensel Obezite Kadar Ruhsal Obezite De Tehlikelidir. Ruhumuz Da Şiş Ve Obez. Ama Ruhu Gözle Göremediğimiz İçin Onun Çok Farkında Olamıyoruz." Dedi.
Ender Saraç 5.3.2011
"Sağlık Anadolu" Programının Resmi Açılışını Başbakan Erdoğan Yapacak
8 Mart 2011 Salı günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi açılışını yapacağı programa Hatay Sağlık İl Müdürü Bayram Kerkez, Göz Hastalıkları Genel Koordinatörü Prof. Dr. Nevbahar Tamçelik, Ağız ve Diş Sağlığı Genel Koordinatörü Prof. Dr. Derviş Yılmaz, Embriyoloji Bölümünden Dr. M.Engin Enginsu, Tüp Bebek Koordinatörü Op. Dr. Orhan Özdiller, Obezite Genel Koordinatörü Dr. M. Ender Saraç ve Diyetisyen Cansu Uygur katılacak.
Ender Saraç 3.3.2011
TNT 3 Yaşında!
3 Mart 2008'de Yayın Hayatına Başlayan Lider Medya Ve Eğlence Grubu Time Warner Bünyesindeki TNT Televizyonu, 3. Yaşını Kutluyor.
Şu an buradasınız: Ender Saraç Haberleri | Ender Saraç Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Ender Saraç haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ender Saraç kimdir, hayatı ve biyografisi. 10. Eczacılık Fuarı Açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.3.2020 11:26:30. #1.14#
title