En Küçük Badminton Şampiyonu

En Küçük Badminton Şampiyonu

Erzincanlı 7 yaşındaki Cansu Erçetin, Ankara'da düzenlenen Badminton Şampiyonası'nda hem teklerde hem de çiftlerde Türkiye şampiyonu oldu.

En Küçük Badminton Şampiyonu

Erzincanlı 7 yaşındaki Cansu Erçetin, Ankara'da düzenlenen Badminton Şampiyonası'nda hem teklerde hem de çiftlerde Türkiye şampiyonu oldu. Cansu Erçetin bu derecesi ile badminton sporunda Türkiye şampiyonu olan en küçük sporcu unvanını da aldı.

Ziya Gökalp İlköğretim Okulu 2'nci sınıf öğrencisi Cansu Erçetin 23- 25 Kasım tarihlerinde Ankara'da yapılan 9 yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonası'nda kendi yaş gurubunda sporcu olmayınca 8 yaşındakilerle yarışmak zorunda kaldı. Cansu Erçetin 64 sporcu arasında gerçekleşen şampiyonada teklerde 7, çiftlerde de eşi ile birlikte 5 maçı kazanarak Türkiye şampiyonu oldu. 1.23 santim boyundaki Cansu Erçetin, bu derecesi ile Türkiye şampiyonu olan en küçük badmintoncu unvanını da kazanmış oldu. 6-9 yaş grubundakilere açık olan bu şampiyonaya, bu yıla kadar 7 yaşında sadece Cansu Erçetin katıldı.

Badminton Milli Takım Antrenörü ve aynı zamanda Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni olan babası Uğur Erçetin nezaretinde haftanın her günü 3 saat antrenman yapan minik Cansu, Türkiye şampiyonu olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek "Bu sporu çok seviyorum. İleride daha büyük başarılara imza atmak istiyorum" dedi.

Kızının 5 yaşından beri bu sporcu yaptığını anımsatan Uğur Erçetin ise "Mutluluğumu kelimeler ile ifade etmek zor. Cansu geçen yılda kendinden 2 yaş büyük sporcular ile yaptığı müsabakada teklerde Türkiye 3'üncüsü çiftlerde Türkiye birincisi olmuştu. Bu yılda Ankara'da yapılan müsabakaya 64 sporcu katıldı. Cansu rakiplerine set vermeden 2-0'lık sonuçlarla Türkiye Şampiyonu olurken, yine çiftlerde de eşi ile birlikte 32 çiftin arasından Türkiye Şampiyonu olmayı başardı" diye konuştu. - Erzincan