En Hızlısı Opera Olacak, Ama...

En Hızlısı Opera Olacak, Ama...

16.03.2010 02:08 | Son Güncelleme: 16.03.2010 02:08
En Hızlısı Opera Olacak, Ama...

Opera En Hızlı Tarayıcı Olacağına Emin; Ama Önce Bu "Büyük Engelden" Kurtulması Lazım...

Popüler tarayıcılardan Opera sadece bilgisayarlarda değil, akıllı telefonlarda da kullanılıyor. Şu anda BlackBerry, Windows Mobile ve Android'de kullanılabilen Opera Mini, henüz iPhone'da yer almıyor. Fakat bu sebebi Norveçli firmanın tarayıcısını iPhone'da görmek istememesi değil. Hatta Opera Mini uygulaması, haftalar önce Apple'a incelenmek için gönderilmişti. Fakat üzerinden bu kadar zaman geçmesine rağmen halen bu uygulamanın Apple tarafından onaylanmamış olması, akıllara Apple'ın kendi telefonunda tarayıcı rekabeti istemiyor olabileceğini getiriyor.

Avrupa Komisyonu'nun desteğini alan Opera, Windows 7'deki tarayıcı seçim ekranının kullanılmasını sağlamak konusunda oldukça çaba harcamıştı. Şu anda Windows 7'nin AB sürümündeki seçim ekranın ilk görünen 5 tarayıcıdan biri olan Opera, iPhone'da yer almıyor. iPhone kullanıcıları onun yerine Apple'ın tarayıcısı olan Safari kullanabiliyorlar.

Opera'dan Thomas Ford konuyla ilgili olarak; "iPhone kullanıcılarına tarayıcımızı göstermeye hazırız. insanların bu tarayıcının neler yapabileceğini görmelerini istiyoruz" diyor. Opera'nın iddialarına göre Opera Mini, iPhone'nun tarayıcısı Safari'den 6 kat daha hızlı çalışıyor.

En Hızlısı Opera Olacak, Ama...

Kaynak: Chip.com.tr

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title