En Çok Kağıt Toplayan Sınıflar Tema Tarafından Ödüllendirildi

En Çok Kağıt Toplayan Sınıflar Tema Tarafından Ödüllendirildi

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (Tema) Aydın Şubesi Okullarda En Çok Atık Kağıt Toplayan Sınıfları Teşekkür Belgesi ve Duvar Saatiyle Ödüllendirildiler.

En Çok Kağıt Toplayan Sınıflar Tema Tarafından Ödüllendirildi

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Aydın Şubesi okullarda en çok atık kağıt toplayan sınıfları teşekkür belgesi ve duvar saatiyle ödüllendirildiler.

Aydın Cumhuriyet Lisesinde en çok kağıt toplayan sınıfların ödüllendirilmesi için tören düzenlendi. Törende konuşan TEMA Aydın Şube Başkanı Mehmet Özdemir, küresel ısınma ve iklim değişikliklerinin canlı yaşamını olumsuz etkilediğini söyledi. Toprakların ve su kaynaklarının kirlenip azalatmakta olduğunu dikkat çeken Özdemir, "Küresel ısınma ve iklim değişiklikleri nedeniyle pınarlarımız hızla kurumakta, çalılık, fundalık makilik ve ormanlık arazilerimiz hızla yitirilmektedir. Geçirmekte olduğumuz bu zor dönemde hurda kağıt toplamak ağaç kesmeyi önler. Bu düşünceyi kentimizde yaygınlaştırmalıyız. Bu düşüce; kurumlarımız, insanlarımız, öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından örnek davranışa dönüştürülmelidir" dedi.

Törende konuşmaların ardından hurda kağıt toplama kampanyasına destek veren Cumhuriyet Lisesi Okul Müdürü Ahmet Mert'e ve TEMA Okul Başkanı Samet Dirik'e teşekkür belgesi verilirken, Cumhuriyet Liseisnde en çok hurda kağıt toplayan 11-A, 11-C, 10 S, ve 10 C sınıflarına duvar saati ve teşekkür belgesi hediye edildi.

(DAK-YK)

16.03.2007 18:44 TSİ