En Büyük ve En Fazla Sayıda Turna Balığı Yakalamak İçin Yarıştılar
Haberler » Yerel » Haber

En Büyük ve En Fazla Sayıda Turna Balığı Yakalamak İçin Yarıştılar

Sakarya'nın Arifiye İlçesinde Düzenlenen Turna Balığı Yakalama Yarışması'nda 67 Santimetre Uzunluğundaki Turna Balığını Yakalayan Amatör Balıkçı Kategorisinde Birinci Oldu

En Büyük ve En Fazla Sayıda Turna Balığı Yakalamak İçin Yarıştılar

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde düzenlenen Turna Balığı Yakalama Yarışması'nda 67 santimetre uzunluğundaki turna balığını yakalayan amatör balıkçı kategorisinde birinci oldu.

Sakarya Rastgele Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneğince (SAMADER) Mollaköy Göletleri'nde düzenlenen yarışmaya çeşitli illerden çok sayıda amatör balıkçı katıldı. 4 farklı kategoride düzenlenen yarışmada 67 santimetre uzunluğunda ve 2 kilo ağırlığındaki turna balığını yakalayan Aziz Topaloğlu, bottan en büyük balığı yakalama kategorisinde birinci oldu.

Topaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada babası sayesinde 12 yaşındayken balıkçılığa heveslendiğini belirterek, 'En büyük balığı yakaladım, çok mutluyum. Balığı almakta zorlandım. Bir arkadaşımla beraber botun içine çektik. Balık 67 santimetre uzunluğunda ve 1 kilo 980 gram ağırlığında' diye konuştu.

Yarışmada, kıyıdan en çok balık yakalayan Osman Akkaya, bottan en çok balık yakalayan Emin Kandemir, kıyıdan en büyük balık yakalayan Serhat Tan ve bottan en büyük balık yakalayan Aziz Topaloğlu derece elde etti.

Yarışmacılara ödüllerini Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Arifiye Kaymakamı Birol Kurubal ve SAMADER Başkanı Nihat Avcı verdi.

(KMK-MTE) - SAKARYA