Emre'nin Yüzünü Bantladılar

Konya Galatasaraylılar Derneği Üyeleri, Ezeli Rakipleri Fenerbahçe'ye Transfer Olan Emre Belözoğlu'nu, 2000 Yılında Takım Arkadaşlarıyla UEFA Kupası'nı Kaldırırken Çekilmiş Fotoğrafının Üzerini Çarpı Şeklinde Bantlayarak Protesto Etti.

Emre'nin Yüzünü Bantladılar

Konya Galatasaraylılar Derneği üyeleri, ezeli rakipleri Fenerbahçe’ye transfer olan Emre Belözoğlu’nu, 2000 yılında takım arkadaşlarıyla UEFA Kupası’nı kaldırırken çekilmiş fotoğrafının üzerini çarpı şeklinde bantlayarak protesto etti.

Konya Galatasaraylılar Derneği Başkanı Sıtkı Korkmaz, derneğin Marangozlar Sanayi’nde bulunan yeni binasının açılışında, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık bir ay önce yapılan genel kurulda başkan seçildiğini söyledi.

Derneğin yeni bir yere taşınmasındaki amaçlarının Konya’daki taraftarlara daha iyi hizmet vermek olduğunu belirten Korkmaz, "Galatasaraylılar’ın bir evinin olmasını istedim. Bir ay tamamlanmadan derneğin yeni yerini hazırlayıp, taraftarımızın hizmetine sunduk. Üyelik ve sohbet bakımından uygun bir hale getirdik" dedi.

Taraftarların Galatasaray’ın tüm maçlarını rahatlıkla dernekte seyredebileceğini ifade eden Korkmaz, şunları kaydetti: "Ses getiren, kendinden sıkça söz ettiren bir dernek olacağımıza inanıyorum. Her şey Galatasaraylılar için. Futbolda bu yıl ilginç transferler yapıldı. Fenerbahçe’ye transfer olan Emre Belözoğlu ile bir maçta başka bir forma altında Galatasaray’ın kaptanına gösterdiği agresif tavırları nedeniyle Fatih Akyel’in fotoğraflarını bantlayarak protesto ettik. Onlar Galatasaray’ın tarihine geçmiş oyunculardır. Fakat her iki oyuncu da daha sonra tarihe yakışmayan hareket yaptığı için protesto edilmiştir."

Korkmaz, Belözoğlu’nun 2000 yılında UEFA Kupası’nı takım arkadaşlarıyla kaldırırken çekilmiş fotoğrafına, Fatih Akyel’in de Süper Kupa’da yer alan fotoğrafının üzerine siyah şeritlerle çarpı yaptıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: DHA