Emre Günah Çıkardı

Milli Futbolcu Emre Belözoğlu, Macaristan Maçında Basın Tribününe Doğru Yaptığı El Kol Hareketinin, Fair-play Ruhuna Uygun Olmadığını Bildiğini İfade Etti.

Emre Günah Çıkardı
19.09.2007 17:37 | Son Güncelleme: 19.09.2007 17:37

Milli futbolcu Emre Belözoğlu, Macaristan maçında basın tribününe doğru yaptığı el kol hareketinin, Fair-Play ruhuna uygun olmadığını bildiğini ifade ederek, ''O hareketi tribündeki bir kişiye yaptığımı ifade etmeme rağmen, herkes kendi üstüne alındı ve haberlere, sanki o hareketi herkese yapmışım gibi yansıtıldı'' dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Emre, bundan sonra transferler dahil hiçbir konuda medyaya açıklama yapmayacağını ve röportaj vermeyeceğini kaydetti.

Kendi üzerinden milli takımın yıpratılmaya çalışıldığını savunan Emre, ''12 Eylül akşamı oynanan milli maçta gol sonrası yaptığım hareketin Fair-play ruhuna uygun olmadığının farkındayım, ancak yapmış olduğum hareket ile ilgili pişmanlığımı kendi içimde yaşamama bile izin vermediler. O hareketi tribündeki bir kişiye yaptığımı ifade etmeme rağmen, herkes kendi üstüne alındı ve haberlere, sanki o hareketi herkese yapmışım gibi yansıtıldı. Milli takımı benim üstümden yıpratmaya çalışıyorlar. Milli takıma davet edildiğim sürece geleceğim ve her zaman olduğu gibi ülkem için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ben buradayım, eleştiriye de her zaman açığım'' diye görüş belirtti.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e ''İkinci babam'' diyen, kızı Merve'yi de öz kardeşinden ayırt etmediğini ifade eden milli futbolcu, sözlerine şöyle devam etti:

''Bu haberin sahibi olan kişi ile ilgili hukuki süreç başlatılmıştır. Bana ahlak ve terbiye dersi veren bu insana, bu çirkin açıklamayı soruyorum ve Allah'a inancı varsa hakkımı helal etmediğimi bilmesini istiyorum.''

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title