Emre Belözoğlu, Eleştirilere Cevap Verdi

Medipol Başakşehir, Fenerbahçe'yi mağlup ettiği maçta takımının golüne sevindiği için eleştirilen Emre Belözoğlu, maç sonunda bu yorumlara tepki gösterdi.

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında Medipol Başakşehir, Fenerbahçe'yi 2 - 1 mağlup etti. Maçın ardından turuncu lacivertli takımın kaptanı Emre Belözoğlu, oğluyla yaşadığı gol sevincinin eleştirilmesine tepki gösterdi.

"FENERBAHÇELİLİĞİMİ İSPATLAYACAK HALİM YOK"

Karşılaşmada gol sevinçlerini tribünde bulunan oğlu Ömer ile yaşayan Emre Belözoğlu, maç sonu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'de 8 yıla yakın forma giydiğini ve o formanın hakkını verdiğini belirterek, "UEFA yolunda çok değerli üç puan kazandık. Önümüzdeki iki maçtan bir puan çıkardığımız andan itibaren dördüncülüğü garantiliyoruz. Başka şekilde konsantre olamazdık. Türkiye'de insanlar kendilerinde neyi görüyorlarsa, neyi eksik yaşıyorlarsa karşılarındaki insanlara bunu rahatlıkla söylemekte ve iftira atmakta çekinmiyorlar. Benim, Fenerbahçeliliğimi kimseye ispatlayacak durumum yok, 8 seneye yakın orada oynadım ve formanın hakkını verdim." ifadelerini kullandı.

"HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADIM"

Fenerbahçe'nin de oynadığı dönemde yükümlülüklerini yerine getirdiğini dile getiren Emre, "Oğluma bir öpücük gönderdim diye abartılı mı sevinmiş oluyorum? İnsanların biraz vicdanlı yaklaşmalarını istiyorum. Geçen sene Fenerbahçe formasıyla burada şampiyonluk kaybettim. Soyunma odasında hüngür hüngür ağladım. Bugün de Başakşehir forması altında UEFA için önemli avantaj yakaladığımız için oğlumla bu sevinci paylaşmamda mı sakınca var? Lütfen herkes olaylara biraz daha vicdanlı baksın. Ülkemizde bu şekilde herkesi suçlamak, yakıştırma yapmak olmuyor. Oğlumla sevincimi paylaşmamdan normal bir şey olamaz." şeklinde konuştu.

"İNSANLAR NAMUSU İÇİN YAŞARLAR"

Emre Belözoğlu ülkede insanların şeref, namus kelimelerini çok rahat ağzına alabildiğini kaydederek, "Ben dilimden çok yüreğimde bunu yaşayan bir insanım. İnsanlar bu hayatta şerefi ve namusu için yaşar. Bugün kötü de oynadım, sakatlığım vardı. Kötü oynasak başka tarafa, iyi oynasak başka tarafa çekerler. Hayatta doğrularım için oynuyorum. Sevincimi oğlumla yaşadım diye Fenerbahçe taraftarı üzülüyorsa, kızıyorsa yapacak bir şey yok. Ben onları hiçbir zaman üzmedim, bundan dolayı kızıyorlarsa yapacak bir şey yok." diye konuştu.

Kaynak: CİHAN