Emre Belözoğlu: Beni Fenerbahçe'den Aziz Yıldırım Gönderdi

Medipol Başakşehir oyuncusu Emre Belözoğlu, kendisini Fenerbahçe'den kimin gönderdiğini ilk kez açıklayarak o ismin Aziz Yıldırım olduğunu söyledi.

Emre Belözoğlu: Beni Fenerbahçe'den Aziz Yıldırım Gönderdi

Bugün gazetesine röportaj veren eski Fenerbahçeli Emre Belözoğlu, Başakşehir'e nasıl geldiğinden, Fenerbahçe'den kendisini kimin gönderdiğine, kariyer planından, Aziz Yıldırım'a kadar birçok konuda gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Başakşehir'in başarılı orta saha oyuncusu Emre Belezoğlu, Fenerbahçe'den kendisini kimin gönderdiğini açıklayarak o ismin Aziz Yıldırım olduğunu söyledi.

İşte o röportajdan satırbaşları:

"Başakşehir sistem takımı. Ben de bu sistemin bir parçası olmaya geldim. Hayatımdan çok memnunum. Türkiye'de çığır açmak isteyen kenetlenmiş bir ekip var. Benim adıma iyi bir ilk yarı geçti. Açıkçası aklımda, Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra Türkiye'de devam etmek yoktu. Ama Göksel başkanla görüştükten sonra böyle bir karar aldık. Hayatımda çok sevdiğim, güvendiğim insanlardan bir tanesidir Göksel başkan. Burada 2-3 sene daha futbol oynayabileceğim bir ortam söz konusu.

"BENİ AZİZ YILDIRIM GÖNDERDİ"

Ben Fenerbahçe dışında her takımdan kendi isteğimle ayrıldım. Atletico, Galatasaray, Inter, Newcastle'da böyleydi. Bir tek Fenerbahçe'den bazı olaylar yaşadım ve ayrılmak zorunda kaldım. Benim için önemli olan bu ayrılık kararını başkanın aldığını duymaktı. Zaten Fenerbahçe'de kararları başkasının alması çok mümkün gözükmüyor. Başkanla iyi zamanlarımız oldu. Kötü zamanlarımız da oldu. Ben her zaman güzel anılarla hatırlıyorum başkanı ve Fenerbahçe Kulübü'nü. O dönemde ben başkanla bir şey konuşmadım. Sadece menajerler aracılığıyla görüştük. Başka da görüşmemiz olmadı. Fenerbahçe benim yerimi her zaman doldurabilir. Hiçbir zaman kendimi özel bir oyuncu olarak hissetmedim. Ben her zaman Fenerbahçe'ye kendini ait hisseden bir oyuncu oldum. Fenerbahçe'de taraftar beni çok sevdi. Ben de onları... Her zaman kalbimdeler.

"FENERBAHÇE BU LİGİN ÜZERiNDE"

Sezon başı itibariyle Fenerbahçe'nin maçlarını çok fazla izleyemedim. Sadece bizim maçtan önce hoca bir video hazırladı. Orada fikir sahibi oldum. Yeni ve diri bir takım. Fiziki açıdan Türkiye Ligi'nin üzerinde bir takım. Kalitelerini sahaya yansıtmakta biraz sorun var gibi gözüküyor. İyi oyunculara, iyi hocalara biraz zaman vermek gerekir. Fenerbahçe'nin doğru yolda olduğunu düşünüyorum.

"İNTER'E GERİ DÖNEBİLİRİM!"

Futboldan sonra ya İtalya ya da ABD'ye gitme düşüncem var. Spor yönetimiyle ilgili bunu destekleyecek birkaç tane sertifikasyon programına gitmek istiyorum. Ama futbolu bıraktıktan sonra 1 sene sürecek bir yurtdışı eğitim planlamam var. Bu benim için İtalyanca ve İngilizce'yi geliştirmek açısından avantaj olabilir. Milan'a gideceğim yönündeki iddia doğru değil. Inter'le hâlâ ilişkilerim var. Tercih nedeni olursa İtalya'da Inter'den başka bir kulüp seçmem.

Sezon sonuna kadar iyi bir performans gösterirsem hedefim Euro 2016'da olmak.

"ARDA FENER'E GİTMEZ"

Arda'nın Fenerbahçe'den teklif alıp almadığı konusunda bir şey diyemem. Yöneticiler bu konuyla ilgili benimle hiç görüşmediler ama Fenerbahçe güçlü bir camia. İstediği oyuncuyu almaya çalışan bir camia. Ama Arda'nın Türkiye'ye dönme niyetinin olduğuna inanmıyorum. Yani Fenerbahçe'ye geleceğini de düşünmüyorum.

"VOLKAN EN İYİSİNİ YAPAR"

Volkan Demirel'in Milli Takım'a çağrılmaması konusu çok speküle edilmemeli. Volkan çağrılırsa en iyisini yapmaya çalışır. Çağrılmazsa da Milli Takım için dua eder. Bunu büyütmeye gerek yok. Hem Milli Takım'a hem de Volkan'a zarar vermemek gerekir."