"Emre Aydın Değil, Rektörmüş"

"Emre Aydın Değil, Rektörmüş"

06.10.2011 13:30 | Son Güncelleme: 06.10.2011 13:30

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Seyit Aydın, yeni neslin pop sanatçısına verdiği önemi, yaşadığı bir örnekle anlattı.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, yeni neslin pop sanatçısına verdiği önemi, yaşadığı bir örnekle anlattı. Pop sanatçısı Emre Aydın sanarak bir grup gencin aracını takip ettiğini aktaran Aydın, gençlerin bir süre sonra 'Yok be, rektörmüş' diyerek takipten vazgeçtiğini söyledi.

Kastamonu Üniversitesi 2011-2012 akademik yılı açılış programında üniversite personeli ve öğrencilerine yönelik konser büyük ilgi gördü. 3 Mart Konferans Salonu'nda düzenlenen konserde sahneye çıkan Türk halk müziğinin usta sanatçısı Bayram Bilge Tokel ve Türk sanat müziğinin ünlü bestekâr ve yorumcusu Zekai Tunca, üniversitelilere güzel bir gece yaşattı. Protokol ve katılımcılar alkışlarla sanatçıların türkü ve eserlerine eşlik etti.

Gecenin sonunda bir konuşma yapan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Türk müziğini ve kültürümüzü gençliğe unutturmamak gerektiğini hatırlattı. Kendisinin küçük yaşlardan beri Türk halk ve sanat müziği dinlediğini kaydeden Seyit Aydın, yeni neslin daha çok pop müzik dinlediğini kaydetti. Mezuniyet töreniyle ilgili ilginç bir anısını katılımcılarla paylaşan Seyit Aydın şöyle konuştu: "Rektör olduktan kısa bir süre sonra mezuniyet töreni yaptık. Konser için bir pop müziği sanatçısını getirdik. Doğrusunu söylemek gerekirse ben o güne kadar o sanatçıyı tanımıyordum. Kastamonu'ya geldiği gün tanıdım. Konserde 20 bine yakın kişi izledi. Konser bitiminde ben de arabayla eve gidiyordum. Kalabalığın ortasından geçerken gençlerin arabamızı takip ettiğini fark ettim. Birbirlerine Emre Aydın mı diye sorduklarını duydum. Biri beni fark etti. 'Yok be rektörmüş' dedi. Böyle tatlı anılarım oldu. Bundan sonra da böyle güzel anılarım olsun istiyorum. Ancak gençlerimizin kendi kültürünü de unutmamasını ve değer vermesini bekliyoruz."

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ve Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hakkı Yeşilyurt, Türk halk müziğinin usta sanatçısı Bayram Bilge Tokel ve Türk sanat müziğinin ünlü bestekar ve yorumcusu Zekai Tunca'ya çiçek, plaket ve hediye sandığı takdim etti.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

title