Emrah Çoban Haberleri

Emrah Çoban haber, Emrah Çoban son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emrah Çoban - 21.11.2019
Denizli'de tekstil ürünleri taşıyan tırın dorsesi yandı
Ambar yetkilisi Emrah Çoban, Denizli'den Ankara'ya nakliye hizmeti verdiklerini, araçta tekstil, kablo, demir gibi ambar yükü olduğunu belirterek, "Bilinmeyen bir sebepten dolayı tırın dorsesinde yangın çıkmış.
Emrah Çoban - 11.10.2019
Öğrenciler yaban hayatını öğrenecek
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak çocukların doğadaki hayvanları tanımasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
Emrah Çoban - 03.09.2019
Sarıkamış'ta bozayı telef oldu
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ormanlık alan yakınında bulunan ve bozayılara hazır besin kaynağı sunan çöplüğün yaban hayvanları için tehdit oluşturduğunu söyledi.
Emrah Çoban - 21.08.2019
Bozayı meraklılarının "tehlikeli" özçekimi
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bilimsel çalışmalar sırasında bozayıların davranış değişikliklerini incelemek için Sarıkamış çöplüğüne ziyaretlerde bulunduklarını söyledi.
Emrah Çoban - 16.08.2019
Leyleklerin sıcak diyarlara göçü başladı
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuşların göç etmeye başladıklarını ve bunun ilk habercisinin sulak alanlarda toplanan leylekler olduğunu söyledi.
Emrah Çoban - 25.07.2019
Temel besin kaynakları küçülen vaşakların boyutları da küçüldü
Sarıkamış, yurttaki vaşakların en önemli yaşam alanlarından KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sarıkamış ormanlarının, vaşakların Türkiye'de yaşadığı en önemli noktalardan olduğunu belirterek, yörede hem Kafkasya hem de Avrasya vaşağı yaşadığını söyledi.
Emrah Çoban - 12.07.2019
Kars Barajı yeni misafirleriyle şenlendi
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kars Barajı'nın yeni su tutmaya başladığını ve kuş türlerinin ziyaret alanı haline geldiğini söyledi.
Emrah Çoban - 24.06.2019
Sarıkamış yabani hayvanlarla ilgili eğitim merkezi olacak
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2011 yılından beri Sarıkamış Ormanları'nda Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar 13.
Emrah Çoban - 22.06.2019
Sarıkamış yaz aylarında yaban hayatıyla büyülüyor
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl kış mevsiminin uzun sürdüğünü, yağışlar sonrası doğa ve yaban hayatının yeni yeni canlanmaya başladığını söyledi.
Emrah Çoban - 17.06.2019
Kuruyan, Kuyucuk Kuş Cenneti'nde Kuş Festivali
Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun 1'inci, Türkiye'nin ise Ramsar Sözleşmesi kapsamında koruma altına alınan 13'üncü alanı olan Kuyucuk Gölü, 4 yıldır kuruma tehlikesiyle karşı karşıya. Kurumasına rağmen bu yıl yine Kuyucuk Kuş Cenneti Festivali düzenlendi. Arpaçay Kaymakamı Abdil Koç, Muhtar Hasan Ayaz, Köy Derneği Başkanı Medet Aydın, KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban'ın katıldığı festival, gölde başladı.
Emrah Çoban - 17.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ -11
Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun 1'inci, Türkiye'nin ise Ramsar Sözleşmesi kapsamında koruma altına alınan 13'üncü alanı olan  Kuyucuk Gölü, 4 yıldır kuruma tehlikesiyle karşı karşıya. Kurumasına rağmen bu yıl yine Kuyucuk Kuş Cenneti Festivali düzenlendi.  Arpaçay Kaymakamı Abdil Koç, Muhtar Hasan Ayaz, Köy Derneği Başkanı Medet Aydın, KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban'ın katıldığı festival, gölde başladı.
Emrah Çoban - 06.05.2019
Donanma Komutanlığı'ndaki Darbe Girişimi Davası Kararına Onama
Eski Harp Filosu Komutanlığı Kurmay Başkanı Murat Erdem, eski Harekat Başkanı Kurmay Albay Mustafa Bardakçı, eski TCG Turgutreis Gemisi 2. Komutanı Kurmay Yarbay Ali Kocamanoğlu, TCG Kemalreis Savaş Gemisi Komutan Vekili Kurmay Yarbay Arif Çırtlık, eski TCG Salihreis Gemisi 2. Komutanı Sami Tulgar ile "mahrem imamlar" Oktay Aygün, Yakup Dalkılıç, Ümit Kol, Emrah Çoban, Mehmet Sarı, Enver Kılıç da "Anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.
Emrah Çoban - 27.03.2019
Kış Uykusundan Uyanan Bozayılar Çöplüğün Yolunu Tuttu
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mart ayının sonlarına doğru bozayıların uyanmaya başladığını söyledi.
Emrah Çoban - 05.01.2019
Bozayıların Kış Uykusu İçin "Çöplüklerden Beslenmesini Önleyin" Önerisi
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kuzey Doğu Anadolu'nun Biyolojik Çeşitliliğinin Koruması Projesi kapsamında yaptıkları çalışmada, Sarıkamış'ta bu sene yakalayıp verici taktıkları 9 bozayıdan 2'sinin şu an da kış uykusuna yattığını, diğerlerinin halen uyumadığını tespit ettiklerini anlattı.
Emrah Çoban - 16.12.2018
Donanma Komutanlığı'ndaki Darbe Girişimi Davasında Dosyası Ayrılanların Yargılanması
Akredite edilen gazeteciler de kendilerine ayrılan bölümde duruşmayı takip edebilecek. Salona, ses ve görüntü kaydı yapabilen cihazlar alınmayacak. Hazırlanan iddianamede, firari sanıklar örgüt elebaşı Fetullah Gülen ve eski Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Ayhan Bay ile tutuklu sanık eski Deniz Hava Ana Üs Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma'nın da aralarında bulunduğu sanıklar hakkında "cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs", "silahlı örgüt kurmak veya yönetmek" ve "silahla birden fazla kişiyle birlikte yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 19 yıldan 36 yıl altışar ay, diğer sanıklar hakkında da 7 yıl 6 aydan yirmi dokuzar yıla kadar hapis cezası isteniyor. Süreç Donanma Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin davada 25 Ekim'de kararını açıklayan mahkeme heyeti, Hayrettin İmren'i "anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile "hürriyeti tahdit" suçundan toplam 93 yıl, aynı suçlardan Nazmi Ekici'yi ağırlaştırılmış müebbet ile 27 yıl hapis cezasına çarptırdı. "Anayasayı ihlal" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından eski Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Kurmay Albay Muharrem Aslan ağırlaştırılmış müebbet ve 75 yıl, eski 5. Muhrip Filotillası Komodoru Kurmay Albay Önder Öngör ağırlaştırılmış müebbet ve 8 yıl, İmren'in eski emir astsubayı İsmet Coşkun ağırlaştırılmış müebbet ve 45 yıl, eski Yüzbaşı Harun İlaslan ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıl, eski Güvenlik Tabur Komutanlığı Fiziki Güvenlik Subayı Üsteğmen Ahmet Aykut Şevik ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıl, eski TCG Yavuz Gemisinin Komutanı Kurmay Yarbay Sezayi Özgür Öztürk ağırlaştırılmış müebbet ve 62 yıl 3 ay, 2. Komutanı Kurmay Yarbay Meftun Metin ağırlaştırılmış müebbet ve 52 yıl 6 ay, Harekat Subayı Kurmay Binbas¸ı Fatih Dalkıran ağırlaştırılmış müebbet ve 42 yıl 9 ay, Savaş Harekat Merkezi Subayı Üsteğmen Ömer Faruk Avcı ağırlaştırılmış müebbet ve 27 yıl, Silah Elektronik Subayı Teğmen Murad Hüdavendigar Bozik ağırlaştırılmış müebbet ve 11 yıl 3 ay hapse mahkum edildi. Eski Harp Filosu Komutanlığı Kurmay Başkanı Murat Erdem, eski Harekat Başkanı Kurmay Albay Mustafa Bardakçı, eski TCG Turgutreis Gemisi 2. Komutanı Kurmay Yarbay Ali Kocamanoğlu, TCG Kemalreis Savaş Gemisi Komutan Vekili Kurmay Yarbay Arif Çırtlık, eski TCG Salihreis Gemisi 2. Komutanı Sami Tulgar ile "mahrem imamlar" Oktay Aygün, Yakup Dalkılıç, Ümit Kol, Emrah Çoban, Mehmet Sarı, Enver Kılıç da "anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.
Emrah Çoban - 07.12.2018
Yabani Hayvanların "Kaşınma Ağaçları"
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2008 yılından beri KuzeyDoğa Derneği olarak Sarıkamış ilçesindeki ormanlarda yaban hayatı yaşamını belirlemek için ısı ve harekete duyarlı sensörlü fotoğraf makineleriyle çekimler yaptıklarını anlattı.
Emrah Çoban - 04.12.2018
40 Bozayı Uydu Vericisiyle Takibe Alındı
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, yaptığı yazılı açıklamada, bilimsel projenin verileri sayesinde dünyanın bilinen ilk göçmen bozayılarının Sarıkamış Ormanları'nda tespit edildiğini aktardı.
Emrah Çoban - 03.12.2018
Kars İnsan Yiyen Ayı Soyu' Bilimsel Değil
Kuzeydoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, son günlerde ortaya atılan 'insan yiyen ayı soyu geliyor' iddialarının bilimsel dayanağının olmadığını bildirdi.
Emrah Çoban - 03.12.2018
İnsan Yiyen Ayı Soyu' Bilimsel Değil
KUZEYDOĞA Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, son günlerde ortaya atılan 'insan yiyen ayı soyu geliyor' iddialarının bilimsel dayanağının olmadığını bildirdi.
Emrah Çoban - 06.11.2018
Üniversite Öğrencilerinden Lösemili Çocuklara Klipli Destek - Bingöl/
Psikoloji Kulübü Başkanı Emrah Çoban da lösemi konusunda etkinlik yapmaktan duyduğu mutluluğu vurgulayarak, "Lösemililerin yalnız olmadığını, onlarla birlikte olduğumuzu belirtmek adına böyle bir etkinlik yaptık.
Emrah Çoban - 06.11.2018
Üniversite Öğrencilerinden Lösemili Çocuklara Klipli Destek
Psikoloji Kulübü Başkanı Emrah Çoban da lösemi konusunda etkinlik yapmaktan duyduğu mutluluğu vurgulayarak, "Lösemililerin yalnız olmadığını, onlarla birlikte olduğumuzu belirtmek adına böyle bir etkinlik yaptık.
Emrah Çoban - 06.10.2018
Kuşları Göç Yolundaki Sorunları İçin Gözlediler
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl 25'incisi düzenlenen etkinliğin bu yılki ana temasının göçmen kuşlarının göç yollarında karşılaştıkları zorlukları ortaya koymak ve kuşların bu zorlukları nasıl açtıklarını görmek olduğunu söyledi.
Emrah Çoban - 03.10.2018
Donanma Komutanlığı'ndaki Darbe Girişimi Davası
Reddi başkan talebi FETÖ/PDY terör örgütü içerisinde "mahrem abi" konumunda olduğu, darbeci amirallerle irtibatının bulunduğu, darbe girişiminin başarısız olmasının ardından onları home-ofisinde ve evinde sakladığı, aracıyla İstanbul'a götürdüğü ve "ByLock" kullandığı iddiasıyla tutuklu yargılanan "Levent" kod isimli Emrah Çoban ise "reddi başkan" talebinde bulundu.
Emrah Çoban - 24.08.2018
Doğanın Gönüllü Bekçileri
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak amaçlarının, doğa koruma çalışmalarının çoğalmasını, biyolojik çeşitliliğin korunmasında yerel halk ve özel sektörün bilinç ve etkinliğinin artmasını sağlamak olduğunu söyledi.
Emrah Çoban - 10.08.2018
Donanma Komutanlığı'ndaki Darbe Girişimi Davası
Adı geçen generalleri tanımadığını öne süren Sarı, "İstanbul'a yeğenime gittim. Yolda, mahrem abi olduğu ve amiralleri götürdüğü iddiasıyla yargılanan Emrah Çoban'ı gördüm.
Emrah Çoban - 09.08.2018
Donanma Komutanlığı'ndaki Darbe Girişimi Davası
Otostop yapan amiralleri İstanbul'a götürmüş FETÖ/PDY terör örgütü içerisinde "mahrem abi" konumunda olduğu, darbeci amirallerle irtibatının bulunduğu, darbe girişiminin başarısız olmasının ardından onları home ofisinde ve evinde sakladığı, aracıyla İstanbul'a götürdüğü ve "ByLock" kullandığı iddiasıyla tutuklu yargılanan "Levent" kod isimli Emrah Çoban da savunmasında, darbe girişimiyle hiçbir ilgisinin olmadığını iddia etti.
Emrah Çoban - 25.07.2018
Doğu Anadolu Kara Akbaba Görüntülendi
Kuzey Doğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TANAP Doğalgaz Boru Hattı'nın geçtiği güzergahlarda farklı çevresel ve sosyal projelere destek verdiğini söyledi.
Emrah Çoban - 17.07.2018
Donanma Komutanlığı'ndaki Darbe Girişimi Davasında Son Tanıklar Dinleniyor (3)
SAVCI, 51 SANIK HAKKINDA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEDİ Donanma Komutanlığı'ndaki darbe girişimiyle ilgili davada Cumhuriyet savcısı, 90 sanıktan 55'i hakkında mütalaa verdi. Cumhuriyet savcısı, 51 sanık hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istedi. 'Cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ordudan ihraç edilen amiraller Nazmi Ekici ve Hayrettin İmren, ihraç edilen askerler Muharrem Aslan, Murat Erdem, İsmet Coşkun, Emre Kıvrak, Murat Dikkaya, Ferit Melih Meriç, Abdulaziz Yıldız, Hasan Özbudak, Erdal Çetin, Hakan Türker, Harun İlaslan, Ahmet Aykut Şevik, Murat Göktürk, Mustafa Dikme, Gürkan Kantaroğlu, Önder Öngör, Mustafa Bardakçı, Serkan Dumanlıdağ, Sezai Özgür Öztürk, Meftun Metin, Fatih Dalkıran, Salih Yalçınkaya, Ömer Faruk Avcı, Murat Kabasakal, Rifat Karataş, Olcay Kerimhan, Ali Cihan Özçelik, Birkan Özkan, Murat Hüdavendigar Bozik, Erdinç Özdemir, İsmail Kesen, Korhan Tombak, Hüseyin Aktan, Mevlüt Engün Çelik, Arif Çırtlık, Hasan İlhan, Kenan Erkalan, Ali Kocamanoğlu, Fatih Ergin, Sami Tulgar, Özgür Gencer ve Mehmet Çavdar ile örgütün mahrem abileri konumundaki Oktay Akgün, Yakup Dalkılıç, Ümit Kol, Emrah Çoban, Mehmet Sarı, Enver Kılıç ve Kamil Altın için ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.
Emrah Çoban - 31.05.2018
Donanma Komutanlığı'ndaki Darbe Girişimi Davası
Cumhuriyet savcısı, sanıklar Mehmet Sarı, Hakan Türker, Emrah Çoban ve Halil İbrahim Temel'in tahliye taleplerinin reddi ile tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Emrah Çoban Haberleri | Emrah Çoban Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Emrah Çoban haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emrah Çoban kimdir, hayatı ve biyografisi. Sarıkamış Rallisi öncesi hazırlıklar tamamlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 02:38:02. #1.15#

title