Emniyet, İnternetin Zararlarına Dikkat Çekti - Haberler
Haberi Paylaş

Emniyet, İnternetin Zararlarına Dikkat Çekti

CHA - Haberler | Yerel
Emniyet, İnternetin Zararlarına Dikkat Çekti

Bursa'nın Karacabey İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Komiser Yardımcısı Özcan Özkaya, polis memurları Birol Demirmen, İsmail Düzdağ ve Zeynep Erol Bakır güvenli internet kullanımı hakkında broşür dağıtarak vatandaşa...

Bursa'nın Karacabey İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Komiser Yardımcısı Özcan Özkaya, polis memurları Birol Demirmen, İsmail Düzdağ ve Zeynep Erol Bakır güvenli internet kullanımı hakkında broşür dağıtarak vatandaşa bilgilendirmelerde bulundu.

Komiser Yardımcısı Özcan Özkaya, internet konusunda verdiği bilgilerde şu ifadelere yer verdi: "Kendinizi eğitin interneti öğrenin; unutmayın ki internet hakkında siz ne kadar bilgi sahibi olursanız çocuğunuzu da o kadar çok bilgilendirebilir ve internette var olan tehlikelerden o kadar çok koruyabilirsiniz. İnterneti oturma odanıza taşıyın; bilgisayarı mutlaka evinizde ailenizin birlikte zaman geçirdiği yaşam odanıza koyun. Bu sayede çocuğunuzun internetle olan ilişkisini kontrol etmeniz daha kolay olacaktır. İnternet kullanımıyla ilgili kurallar belirleyin; kesinlikle çocuğunuzu zaman sınırlaması yapmalısınız."

Ebeveynlerin çocuklarını internette karşılaşacakları durumlara karşı uyarmalarını isteyen Özkaya, "Çocuğunuzla bağlantıyı koparmayın; internette neler yaptığı, kimlerle iletişim halinde olduğu konusunda sürekli konuşun. Çocuğunuzun internet adımlarını takip edin. Şifre ve kişisel bilgilerini paylaşmaması konusunda çocuğunuzu bilgilendirin. İnternette yaşadığı herhangi bir sorun olduğunda çocuğunuzun bu durumu sizinle paylaşabileceği konusunda kendisini rahat hissetmesini sağlayın asla aşırı tepki vermeyin. Çocuğunuzun veya sizlerin internetle ilgili herhangi bir konuda tehlikede olduğunuzu hissettiğinizde şikayet edin. Çocuğunuzun sosyal ağ üyeliklerini izleyin. Güvenli internet kullanın virüs programları ile bilgisayarınızı koruyun. Unutmayın ki onlar çok masum, bize düşen görev onları korumak." diye konuştu.

Emniyet, İnternetin Zararlarına Dikkat Çekti

Emniyet, İnternetin Zararlarına Dikkat Çekti

Emniyet, İnternetin Zararlarına Dikkat Çekti

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title