Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal Görevine Başladı

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal Görevine Başladı

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Düzenlenen Törenle Görevine Başladı.

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal Görevine Başladı

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, düzenlenen törenle görevine başladı.

İzmir Valiliği görevinden Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atan Oğuz Kağan Köksal'ın, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gelişinde bir tören düzenlendi. Emniyet Genel Müdürlüğü girişinde Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş tarafından karşılanan Köksal, tören kıtasını denetledi. Köksal, daha sonra kısa bir konuşma yaptı. Karşılama sırasında Köksal'ın hemşehrisi olan ve Kırıkkale'den gelen bir grup vatandaş da hazır bulundu. Karşılama sırasında kısa bir konuşma yapan Oğuz Kağan Köksal, polislik mesleğinin meşakkatli bir meslek olduğuna dikkat çekerek, "Polis mesleği başka mesleklere benzemez, fedakarlık ve özveri ister. Bu nedenle şerefli bir meslektir. İnsanların mülkiyet, yaşam gibi hakları için sizlere güvenir. Sizler bu görevinizi yaparsanız onlar da rahat eder" dedi. Toplum destekli polisliğinin önemine de dikkat çeken Köksal, halkla ilişkilerin bunda sonra çok daha üst düzeye çıkarılmasını isteyerek, "Polis abla, polis amca, polis abi imajı sağlanmalı. Polis kanun tanımazların korkulu rüyası, mazlumların sığınacak limanı olmalı" diye konuştu.

Emniyet Genel Müdürü Köksal, Emniyet Genel Müdürlüğü toplantı salonuna geçerek, burada basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Köksal, her şeyden önce vatandaşların insan temel hak ve özgürlüklerini garantiye alarak yarınlara daha huzurlu bakmaları için gayret göstereceklerini belirterek, asayişin sağlanması için diğer kurumlarla işbirliği içinde çalışacaklarını ifade etti. Vatandaşla polisin diyalogunun artırılmasının önemine vurgulayan Köksal, vatandaşın desteğinin alınması durumunda daha iyi hizmet verilebileceğini ifade etti. 20 senelik bir valilik hizmetinin bulunduğunu belirten Köksal, "Böyle bir teşkilatın başına geçmenin gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının sorularını da cevap veren Köksal, bir gazetecinin, "Emniyet Genel Müdürlüğü sözcülüğü makamı devam edecek mi?" şeklindeki sorusu üzerine böyle bir makamın Emniyet Genel Müdürlüğü'nde kadro olarak bulunmadığını hatırlatarak, gerektiğinde kendisinin de, daire başkanlarının da basına bilgi verebileceğini söyledi. Bir gazetecinin kurumlar arasında yaşanan çatışmalara dikkat çekmeleri üzerine Köksal, "Öyle bir problemi hiç yaşamadım. Her kurumunun kendine ait bir görevi var" diye cevap verdi. Köksal, "Öncelikli gündeminiz ne olacak?" şeklindeki bir soru üzerine ise "Sadece şu suçun üzerine gideceğiz demek meseleyi küçültür. Biriyle değil topyekun mücadele edeceğiz" karşılığını verdi.

(BC-MAY-ÖK-ÖK-Y)

Kaynak: İHA