Eski Mali Şube Müdürü Yakub Saygılı Tutuklandı

Eski Mali Şube Müdürü Yakub Saygılı Tutuklandı

Haberler.Com - Haberler | Güncel

Adliyeye sevk edilen 12 polisten 5'i tutuklandı, 7'si serbest bırakıldı. Tutuklanan polisler arasında Yakub Saygılı da var.

22 Temmuz Operasyonu'nun 3. dalgasında mahkemeye sevk edilen 12 polisten aralarında eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı'nın da bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

"DARBEYE TEŞEBBÜS"TEN TUTUKLANDILAR

5 polisin TCK 312/1 maddesi "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" gerekçesiyle tutuklandığı öğrenildi.

7 KİŞİ SERBEST

Önceki gün adliyeye sevk edilen 17 kişiden tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 12 kişinin sorgusu Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hakimliğince yapıldı. Sorgu dün gece biterken hakim Bekir Altun kararını bu sabah açıklayacağını belirtti. Hakim Altun, eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı, eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yardımcısı Kazım Aksoy, polisler Arif İbiş, Mustafa Demirhan ve Hüseyin Korkmaz'ın tutuklanmasına karar verdi. Hakimlik 6 kişiyi yurt dışına çıkış yasağı koyarak toplam 7 kişinin ise serbest bırakılmasına hükmetti.

Dün adliyeye sevk edilen 16 kişiden tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 8 kişinin ise sorgusu devam ediyor.


Tutuklanan polislerden Yakup Saygılı ve Kazım Aksoy...( Sağ ve soldaki)

17 ARALIK'TAN SONRA MESLEKTEN ALINMIŞTI

2010 yılında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi'nde Müdür Yardımcısı olarak görev alan Saygılı, 2012 yılında ise şube müdürlüğüne terfi etmiş ve bu görevini 17 Aralık operasyonuna kadar yürütmüştü.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (144)
GERÇEKTEN SI-FIR: BAZILARI HİÇ AHLAKTAN BAHSETMESİN. MİLLETİN KARISI VE KIZININ GİZLİ VİDEO VE SES KAYITLARININ İNTERNETTE YER ALMASI, POLİSLİK SINAVLARI, KPSS SINAVLARI, TALTİFLER, KURSLAR, YURTDIŞI GÖREVLER HEP BİRİLERİNE VARDI, MİLLETİN GERÇEK EVLATLARI İSE BU KAYMAKLI İŞLERDEN BİR ŞEY ALAMAZDI. BU AHLAK VE ADALET. SAMİMİYET SI FIRRRRR VE ŞAFFAFLIK SIFFFF-FIIIIR. İNANDIRICILIK (SI-FIR)
ADİL: BUNLARA ÖYLE CEZA VERECEKSİN Kİ KİMSE BİR DAHA YASADIŞI DİNLEMEYİ AKLINA BİLE GETİREMEYECEK. ZATEN İSTİHBARAT, TERÖR, ORGANİZE ESKİDEN BİRİLERİNİN YUVASI İDİ. ONLARDAN OLMAYAN BAŞKA POLİS KAPISININ ÖNÜNDEN BİLE GEÇEMEZDİ DİYORLAR
HAKKI ARAYAN: Men dakka dukka
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title