Emitt Fuarı'ndaki Kütahya Standına Yoğun İlgi

Emitt Fuarı'ndaki Kütahya Standına Yoğun İlgi

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (Emitt) Yer Alan Kütahya Valiliği Standı, Ziyaretçiler Tarafından Yoğun İlgiyle Karşılandı.

Emitt Fuarı'ndaki Kütahya Standına Yoğun İlgi

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT) yer alan Kütahya Valiliği standı, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve halkın katılımıyla gerçekleştirilen fuarda Kütahya Valiliği tarafından da tanıtım standı açıldı. 15-18 Şubat 2007 tarihleri arasında Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarda Kütahya Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan standın yoğun ilgi gördüğü beliritildi. Standı Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bakanlık Müsteşarı Mustafa İsen, Kütahya Milletvekili Abdullah Erdem Cantimur, Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral ve çok sayıda yabancı ülkenin turizm bakanı ziyaret etti.

Kütahya Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Bozoğlu, standın ziyaretçi akınına uğradığını belirterek, Kütahya'nın hem yurt içi hem de yurt dışından gelen profesyonel turizmcilere tanıtıldığını söyledi. Bozoğlu, "Kütahya'nın kültürel ve termal değerlerini bu standda tanıtıyoruz. Çok yoğun ilgi var. İlgi nedeniyle getirdiğimiz binlerce eşantiyonumuz elimizde kalmadı. Yeniden sipariş vererek Kütahya'dan getireceğiz. Çini, termal kaplıcalar, tarihi ve kültürel değerlerimizi gören yerli ve yabancı vatandaşlar hayret ifadelerini bize söylüyor. Özellikle ilk 2 gün burada profesyonel turizmcileri ağırladık. Çeşitili ülkelerden gelen turizmciler de standı ilgiyle karşıladı. Onlara var olan değerlerimizi anlattık" diye konuştu.

Fuarın Pazar günü akşamına kadar gezilebileceği belirtildi.

(RC-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA