Emıtt Fuarı'nda Adana'ya Ödül

Emıtt Fuarı'nda Adana'ya Ödül

Emıtt Fuarı'nda Adana, En İyi Bölge Tanıtımı ve İşbirliği Ödülü'ne Layık Görüldü. Ödül, Törenle Adana Valisi İlhan Atış'a Verildi.

Emıtt Fuarı'nda Adana'ya Ödül

EMITT Fuarı'nda Adana, En İyi Bölge Tanıtımı ve İşbirliği Ödülü'ne layık görüldü. Ödül, törenle Adana Valisi İlhan Atış'a verildi.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nın (EMITT) değerlendirilmesi amacıyla Park Zirve Tesisleri'nde bir toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Adana Valisi İlhan Atış, "Bu tablo karşısında çok mutluyum. Kuzey Irak'ta askerlerimiz şehit olmamış olsaydı, bu tablo karşısında sizlere bir Adana türküsü söylemek isterdim. Hep beraber Adanımızı tanıtmalı, turizmden para kazanmalı ve yaşam kalitemizi arttırmalıyız" dedi.

Çukurova Turistik Otelciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Tayyar Zaimoğlu ise, Çukurova Otelciler Birliği olarak 17 yıldır yurtiçi ve yurtdışında birçok fuara katıldıklarını ifade ederek, "Bu yıl 12.'si yapılan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, bizim için daha anlamlı ve daha heyecanlıydı. Çünkü bu yıl, bugüne kadar Adanamızın tanıtımı için çaba sarfeden biz turizmcilerin yanında Adana Valimiz İlhan Atış olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle birlikte sivil toplum örgütü temsilcileri de yer aldı. Bu fuarda sadece kentimizin tanıtımı yapılmadı. Bence Adana birlikteliğinin en önemli imzası bu fuarda atıldı" diye konuştu.

Daha sonra "En İyi Bölge Tanıtımı ve İşbirliği Ödülü", Ekin Fuarcılık Genel Müdürü Hacer Aydın tarafından Vali Atış'a verildi. Programda ayrıca, fuardaki Adana standının tanıtımına destek veren basın kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür belgesi verildi.

(YK-OK-Y)

Kaynak: İHA