Eminönü'nde 3 Katlı Tarihi Bina Kül Oldu

Eminönü'nde 3 Katlı Tarihi Bina Kül Oldu

Eminönü'nde Çıkan Yangında 3 Katlı Tarihi Ahşap Bir Bina Alev Alev Yandı. Alevler, Karşıdaki Binaya da Sıçrayınca Büyük Panik Yaşandı.

Eminönü'nde 3 Katlı Tarihi Bina Kül Oldu

Eminönü'nde çıkan yangında 3 katlı tarihi ahşap bir bina alev alev yandı. Alevler, karşıdaki binaya da sıçrayınca büyük panik yaşandı.

Edinilen bilgiye göre olay, Eminönü Küçükpazar'daki Şakir Bey Sokak'ta bulunan yaşlı bir vatandaşın kaldığı 3 katlı ahşap binada meydana geldi. Henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangına, Fatih ve Beyoğlu belediyelerine bağlı itfaiye ekipleri ve vatandaşlar müdahale etti. Binanın ahşap olması nedeniyle hızla büyüyen yangın, güçlükle söndürüldü. Soğutma çalışmalarının devam ettiği sırada kıvılcımların karşı binaya sıçraması üzerine büyük bir panik yaşandı. İtfaiye ekipleri, karşı binada çıkan yangını kısa

sürede söndürdü. Ahşap binada yaşayan yaşlı vatandaş, evinin alevler içinde kaldığını görünce sinir krizleri geçirdi. Göz yaşlarına boğulan yaşlı adama sağlık ekipleri müdahale etmek istedi. Buna müsaade etmeyen yaşlı adama, çevredeki vatandaşların ısrarı üzerine sakinleştirici iğne yapıldı.

Çıkan yangında 3 katlı tarihi bina kül olurken, diğer binada ise küçük çapta hasar meydana geldi.

(MH-CİN-NÇ-Y)

Kaynak: İHA