Emine Erdoğan BM'de Konuşacak

Emine Erdoğan BM'de Konuşacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Eşi Hayrünnisa Gül'ün Avrupa Konseyi'nde Yaptığı Konuşmanın Ardından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan Da, BM'ye Hitap Edecek.

Emine Erdoğan BM'de Konuşacak
14.02.2011 16:30 | Son Güncelleme: 14.02.2011 16:30

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün Avrupa Konseyi'nde yaptığı konuşmanın ardından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da, BM'ye hitap edecek.

İstanbul Kadın Araştırmalar Merkezi'nden (İKAM) verilen bilgiye göre, 22 Şubat-4 Mart tarihleri arasında New York'ta BM Kadının Statü Komisyonu'nun 55'nci Oturumu düzenlenecek. Öncelikli teması "Toplumsal Cinsiyet, Eğitim, Bilim ve Teknoloji, İstihdam" olan Oturum çerçevesinde Türkiye'nin Birleşmiş Milletler nezdindeki Daimi Temsilciliği himayelerinde ve Emine Erdoğan'ın katılımı ile IKAM tarafından "Türkiye'den Kadın Çalışmaları" başlıklı toplantı gerçekleşecek.

Emine Erdoğan'ın ilk kez katılacağı, Birleşmiş Milletler'in en kapsamlı kadın konulu toplantısında açılış konuşmasını Devlet Bakanı Selma Kavaf yapacak. Toplantıda ana konuşmacı olarak yer alacak Erdoğan da, "Beşeriyetin İnşası ve Kadının Güçlendirilmesi için Kadınların ve Kız Çocuklarının Eğitime Erişmelerinin Önemi' konulu bir konuşma yapacak. - Ankara

Kaynak: ANKA

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Emine Erdoğan BM'de Konuşacak - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 12:39:07. #1.15#
title