Emin Pınar Güven Tazeledi

Emin Pınar Güven Tazeledi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Isparta Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Emin Pınar Güven Tazeledi

Genel kurula tek liste halinde giren mevcut başkan Emin Pınar güven tazeledi.

Vali Memduh Oğuz, Merkez Komutanı Garnizon Komutan Vekili Albay Tamer Atay, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Genel Başkanı Taner Uran, Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Özaydın, Antalya Şube Başkanı Ali Kuş, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehit yakınları ve gazilerin katılımıyla Öğretmenevi Toplantı salonunda yapılan genel kurulda ilk olarak Isparta Şube Başkanı Emin Pınar bir konuşma yaptı.

Başkan Pınar; "Anadolu'yu yurt edindiğimiz günden bu güne zor bir coğrafyanın mensupları olarak, her daim iç ve dış tehditlerin hedefi halindeyiz. Her dönem çeşitli entrikalarla ülkemizi bölmeye çalışarak biz Türk Milletini Orta Asya'nın steplerine göndermek için her türlü hainliği ülkemiz üzerinde demişlerdir. Son çeyrek yüzyılda başımıza bela ettikleri terör örgütü ile uğraşmaktayız. Böyle bir duruma kesinlikle müsaade etmeyeceğiz, bizi bölemeyecekler" dedi.

Başkan Emin Pınar'ın konuşmasından sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Genel Başkanı Taner Uran'ın divan başkanlığında genel kurul gündem maddelerine geçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle geçilen gündem maddeleri öncesinde Genel Başkan Taner Uran genel kurula hitap etti.

Genel Başkan Uran; "Bir milletin büyüklüğü yapmış olduğu fedakârlıklarla ölçülür. Biz bu fedakarlık uğruna kanımızı, canımızı bu güzel vatan uğruna verdik. Bizim isteğimiz şehit ailelerimize ve gazilerimize hak ettikleri imkanların sağlanmasıdır, bu bir vicdani sorumluluktur. Devlet büyüklerimiz bu konuda çalışmalar yürütmekteler, inşallah kısa sürede kanuni düzenlemeler biter ve sizlerde rahat bir şekilde hayatlarınızı idame ettirirsiniz" dedi.

Konuşmalardan sonra gündem maddelerine geçildi, yönetim ve denetim raporları okunarak ibra edildikten sonra tek liste halinde aday olan Emin Pınar ve yönetimi 3 yıllığına tekrar dernek yönetimine seçildiler.

Dilek ve temenniler bölümünde genel kurul üyelerine hitap eden Vali Memduh Oğuz, kendisinin de şehit torunu olduğunu ifade etti.

Vali Oğuz; "Bende bir şehit torunuyum"

Vali Oğuz; "Beni bu toplantıya davet ettikleri zaman seçimli bir toplantı, gelsem mi, gelmesem mi, diye Emin Beye danıştım, efendim gelirseniz memnun oluruz dedi, bu doğrultuda sizleri hürmetle selamlamak için buradayım.

Benim dedem ve iki kardeşi Çanakkale'de şehit oldular, Vali Beyin dedesi dendiği zaman siz aksakallı bir adam zannediyorsunuz hâlbuki oda 25 yaşında şehit oldu. Ben onun eşiyle beraber büyüdüm, ona olan sevgisini bizlere anlata anlata büyük annemiz Hatice'nin yanında büyüdük. Dolayısıyla bende bir şehit torunuyum, o bakımdan bu derneğin fahri değil, asli bir üyesiyim.

Vali Oğuz; "Sizlere 24 saat kapım açık"

Elbette sizlerle ilgili olarak ülke çapında yapılacak işler var, o bizim işimiz değil, ben vilayet idarecisiyim, Isparta Vilayetinin valisiyim, burada benim yapacağım ne varsa ben hazırım. Şahsen kullandığım telefon bütün vatandaşlar tarafından bilinir, bunu sizlerde biliyorsunuz, herkese kapımız açık, bizde randevu alma diye vesaire bir konuda yoktur. Vilayetin kapısı 24 saat sonuna kadar evimizde dahil olmak üzere açıktır. Bütün vatandaşlarıma açık olan bu kapı şehit yakınlarına, gazilere elbette sonuna kadar açıktır. Allaha çok şükür her türlü imkanımız var, o nedenle özel meselelerinizde dahil her türlü işlerinizde yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum.

Canınızı vermişsiniz, kanınızı vermişsiniz o bakımdan tepkisel bazı sözler söylemek hakkınızdır, bunu da saygıyla karşılıyorum. Beklentilerinizin daha yüksek olması, eleştirilerinizin daha geniş olması da en tabi hakkınızdır. Memleket meseleleriyle ilgili sizin sözleriniz çok değerlidir, çünkü yapmış olduğunuz fedakarlık belli, o bakımdan bunların tümünü saygıyla karşılıyorum.

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da 12 bakan ve 81 il valisinin katıldığı üst düzey bir toplantı yapıldı, orada özellikle şehit yakınlarıyla çok iyi ilgilenilmesi konusunda talimatlar verildi. Genel başkan bey bürokratik bir engel olduğunu söyledi, inşallah o da aşılacaktır. Netice itibariyle bürokrat kanaat söyler ama takdir ve tenzih siyasi makamındır.

Vali Oğuz; "Sizler milli kahramanlarsınız"

İnşallah Türkiye çok daha güzel günlere gidecek, hep beraber gideceğiz. Büyük Atatürk'ün göstermiş olduğu muasır medeniyet hedefine hep beraber ulaşacağız, ama bu iş 5 senede, 10 senede, hatta bir kuşakta yapılabilecek bir iş değildir. Tabi bu yolda yürürken de bir takım engeller olacak, bu engelleri aşmak içinde şehit ve gazi veriyoruz. Sizler, bu hedefe yürürken Türk Milletinin önüne taş koymak isteyenleri, önüne engel kaymak isteyenleri aşan milli kahramanlarsınız. O nedenle Devletimizin ve milletimizin şükran borcunu sizlere ifade ediyorum.
Tekrar eski arkadaşlarımız seçildi, Emin Bey başta olmak üzere yeni yönetime başarılar diliyorum, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.