Haberler » Ekonomi » Haber

Emin Pastaneleri'nden Ücretsiz "Pastacılık" Kursları

Türkiye'nin Pastane Sektöründeki Önemli İsimlerinden Emin Pastaneleri, Sektörde Bir İlk Olarak Başlattığı Pastacılık Kurslarının Büyük İlgi Görmesi Üzerine Kursları Yeniden Başlatma Kararı Aldı.

Emin Pastaneleri'nden Ücretsiz

Türkiye'nin pastane sektöründeki önemli isimlerinden Emin Pastaneleri, sektörde bir ilk olarak başlattığı pastacılık kurslarının büyük ilgi görmesi üzerine kursları yeniden başlatma kararı aldı.

Mart ayında başlayacak 3 haftalık kurslar ücretsiz olacak. Hadımköy'deki merkez tesiste verilecek kurslar kapsamında, her salı günü saat 16.00'da pasta ustaları kursiyerlere pastacılığın püf noktalarını aktaracak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Emin Pastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Aydın, kurslara sadece pasta yapımını öğretmek olarak bakmamak gerektiğini söyledi. Kurslar sayesinde tüketicilerin gıda hijyeni konusunda da bilinçlendiğine dikkat çeken Aydın, "Kurslara ilk başladığımızda gördüğümüz ilgi, doğru bir girişimde bulunduğumuzu gösterdi. O kadar büyük bir ilgiyle karşılaştık ki, ek kontenjanlar açtık. Toplumun pek çok kesiminden kursiyerlerimiz oldu. Ustalarımız kursiyerlere pastacılık sanatının inceliklerini aktarırken, daha da önemlisi hijyen konusunda bilgileri de paylaştılar" dedi.

Aydın, "7'den 70'e kursiyerlerimiz kaliteli ve leziz pasta yapmanın püf noktalarını öğreniyor. Kursiyerlerimiz sevdiklerine, yakınlarına enfes bir pasta sürprizi hazırlamanın tüm inceliklerini ustalarımızdan öğrenirken gıda hijyenin önemine de dikkat çekiyoruz" diye konuştu.

(SŞ-SŞ-CC-E)