Emin Alper Haberleri

Emin Alper haber, Emin Alper son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emin Alper - 12.11.2015
6. Malatya Uluslararası Film Festivali
SİYAD Özel ödülünü alan "Abluka" filminin yönetmeni Emin Alper ise "En iyi yönetmen" ödülüne layık görüldü.
Emin Alper - 08.11.2015
6. Malatya Uluslararası Film Festivali
Kamçı, daha sonra yönetmenliğini Emin Alper'in yaptığı Abluka filmini vatandaşlarla izledi.
Emin Alper - 06.11.2015
SineMardin 13 Kasım'da Mardan Filmi Gösterimiyle Başlıyor
2015 yılının ödüllü filmlerinin yer alacağı gösterim programı Zeki Demirkubuz'un Bulantı ve Emin Alper'in Abluka'sının yanında Joaquim Trier'in Sessiz Çığlık, Cannes Juri özel ödülü sahibi Dalibor Matanic'ın Güneş Tepedeyken, Venedik Film Festivali en iyi senaryo ödüllü Rakhshan Bani-E'temad'ın Masallar filmi, Sundance Film festivali juri büyük ödüllü Sakin Batı, Cannes Film Festivali Belirli Bir Bakış büyük ödülü sahibi Rams, Venedik Film festivali en iyi yönetmen ödüllü Theeb filmlerine yer verecek.
Emin Alper - 05.11.2015
Festival Heyecanı Başlıyor
"En İyi Film" seçilecek eserin 75 bin liralık ödülün sahibi olacağı yarışmada, şu yönetmen ve filmler yer alıyor: "Abluka (Emin Alper), Sarmaşık (Tolga Karaçelik), Kar Korsanları (Faruk Hacıhafızoğlu), Nefesim Kesilene Kadar (E.
Emin Alper - 05.11.2015
Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek
Dünya galasını yaptığı 72. Venedik Film Festivali'nden "Jüri Özel Ödülü", Adana Altın Koza'dan da "En İyi Film" ve "Halk Jürisi Ödülü" dahil toplam 5 ödülle dönen Emin Alper'in son filmi "Abluka", yarın sinemaseverlerle buluşacak.
Emin Alper - 15.10.2015
5. Uluslarası Suç ve Ceza Film Festivali"
Emin Alper'in Altın Koza ve Venedik ödüllerini toplayan filmi "Abluka"nın yer aldığı festivalde ayrıca "Bir Tanem", "Duruş", "Emanet Kimlik", "Kar Korsanları", "Neden Ben?", "Son Cellat", "Suçlu", "Üç Pencere Bir Ölüm" ve "Yasa" isimli yapımlar izlenebilecek.
Emin Alper - 15.10.2015
5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ve Akademik Programı
Emin Alper'in Altın Koza ve Venedik ödüllerini toplayan eseri "Abluka"nın gösterileceği festivalde, ayrıca "Bir Tanem", "Duruş", "Emanet Kimlik", "Kar Korsanları", "Neden Ben", "Son Cellat", "Suçlu", "Üç Pencere Bir Ölüm" ve "Yasa" adlı filmler izlenebilecek.
Emin Alper - 08.10.2015
5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali"
Emin Alper'in Altın Koza ve Venedik ödüllerini toplayan filmi "Abluka"nın yer aldığı festivalde ayrıca "Bir Tanem", "Duruş", "Emanet Kimlik", "Kar Korsanları", "Neden Ben?", "Son Cellat", "Suçlu", "Üç Pencere Bir Ölüm" ve "Yasa" isimli filmleri izlenebilecek.
Emin Alper - 19.09.2015
22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali
Adana Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda ödül alan sanatçı ve eserler belirlendi.  "En İyi Film Ödülü"ne, yönetmenliğini Emin Alper'in yaptığı "Abluka" layık görüldü.
Emin Alper - 12.09.2015
Abluka'ya Venedik'ten Ödül
Emin Alper'in, dünya prömiyerini 72. Venedik Film Festivali'nin ana yarışma bölümünde yapan "Abluka" adlı filmi, burada Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.
Emin Alper - 12.09.2015
72. Venedik Film Festivali Sona Erdi
Yönetmenliğini ABD'li yönetmenler Charlie Kaufman ve Duke Johnson'ın yaptığı "Anomalisa"ya Jüri Büyük Ödülü verildi.   Türk yönetmene jüri özel ödülü 72. Venedik Film Festivali'nde Emin Alper'in yönettiği "Abluka", Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.
Emin Alper - 12.09.2015
72. Venedik Film Festivali'nde "Abluka"Ya Ödül
VENEDİK (AA) – 72. Venedik Film Festivali'nde, Emin Alper'in yönettiği "Abluka" filmi Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.
Emin Alper - 09.09.2015
72. Venedik Film Festivali
İtalya'da bu yıl 72'ncisi düzenlenen Uluslararası Venedik Film Festivali'nde, Türk yönetmen Emin Alper'in ikinci uzun metraj filmi "Abluka"nın gösterimi yapıldı.
Emin Alper - 07.09.2015
72. Venedik Film Festivali
72. Venedik Film Festivali'nde seyirciyle buluşan 3 Türk filmi için resepsiyon düzenlendi.  Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde, San Clemente adasındaki bir otelde verilen resepsiyona, "Altın Aslan" için yarışan "Abluka" filminin yönetmeni Emin Alper, yapımcıları Nadir Operli, Enis Kostepen; Senem Tüzen'in yönettiği "Ana Yurdu" filminin yapımcısı Olena Yershova; "Venedik Klasikleri" bölümünde yer alan "Umut" filmini temsilen Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney, Melike Demirağ ile çok sayıda davetli katıldı.
Emin Alper - 03.09.2015
22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali"
  Festivalin En İyi Film'i 350 bin lira ödül kazanacak Festivalde yarışan filmler arasında Emin Alper'in "Abluka", Senem Tüzen'in "Anayurdu", Nesli Çölgeçen'in "Çalsın Sazlar", Tunç Davut'un "Dolanma", Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları", Çiğdem Sezgin'in "Kasap Havası", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir", Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar", Selim Evci'nin "Saklı", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık", Ahu Öztürk'ün "Toz Bezi", Çağıl Nurhak Aydoğdu'nun "Yarım", Görkem Yeltan'ın "Yemekteydik ve Karar Verdim", Barış Atay'ın "Eksik" ve Erden Kıral'ın "Gece" yer alıyor.
Emin Alper - 01.09.2015
72. Venedik Film Festivali'ne Doğru
Ana yarışma dalında yer alan Türk yönetmen Emin Alper'in yoğun politik şiddet ortamında ayakta kalmaya çalışan iki kardeşin hikayesini anlattığı ikinci uzun metraj filmi "Abluka" "Altın Aslan" ödülünü kovalayacak.
Emin Alper - 29.07.2015
Venedik Film Festivali'ne Türk Sineması Damgası
Dha DIŞ HABER -  DÜNYANIN en eski film festivali olan ve bu yıl 72'ncisi düzenlenecek Venedik Uluslararası Film Festivali'nin programı açıklandı. Nuri Bilge Ceylan'ın da jürisinde yer alacağı ana yarışmada, Emin Alper'in "Abluka" filmi büyük ödül Altın Aslan'a aday gösterildi.
Emin Alper - 04.04.2015
Niğde Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ın konuşmasının ardından Nisan 2015 yılı Belediye Meclis toplantısında okunan 2014 yılı faaliyet raporu ibra edildi. Şehir İmar planında tadilat, talep ve teklifleri ile ilgili komisyon raporu müzakere ve karara bağlandı. Nisan 2015 tarihli birleşimde ki gündem maddelerinin karara bağlandığı Meclis toplantısında ek gündem maddeleri de görüşüldü. Komisyon ve encümen üyelerinin seçiminin de yapıldığı toplantıda; Belediye Encümen Üyesi İdris Bayram, Bekir Peker, Aslan Gezici oldu. Belediye İmar Komisyonu Üyeliğine ise Muammer Ataç, Murat Demir, Ahmet Taciroğlu, Aytekin Oral seçilirken, Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine Nevzat Baloğlu, Ali Erdoğan, Hamdi Aruk, Emin Alper Öztürk, Çevre, Sağlık, Spor, Eğitim ve Kültür Komisyon üyeliğine Orhan Özbek, Ali Erdoğan, Bekir Peker, Rıfkı Urlu, Kadın-Erkek Eşitlik Komisyonu üyeliğine Ümmügülsüm Özdemir, Öznur Akbulut, Mustafa Karaca, Süleyman Arısoy  seçildi.
Emin Alper - 24.10.2014
Türk Sineması İspanya'da Onur Konuğu
FESTİVALDE GÖSTERİMİ YAPILAN 18 FİLM Festivalde gösterimi yapılan 18 film şunlar: Uğur Yücel "Yazı Tura", Muharrem Gülmez-Sırrı Süreyya Önder "Beynelmilel", Zeki Demirkubuz "Kader", Özer Kızıltan "Takva", Seyfi Teoman "Tatil Kitabı", Özgür Doğan-Orhan Eskiköy "İki Dil Bir Bavul", Özcan Alper "Sonbahar", Pelin Esmer "11'e 10 Kala", Mahmut Fazıl Coşkun "Uzak İhtimal", Seren Yüce "Çoğunluk", Ahmet Boyacıoğlu "Siyah Beyaz", Ömer Faruk Sorak "Aşk Tesadüfleri Sever", Emin Alper "Tepenin Ardı", Onur Ünlü "Sen Aydınlatırsın Geceyi", Atalay Taşdiken "Meryem", Yılmaz Erdoğan "Kelebeğin Rüyası", Tayfun Pirselimoğlu "Ben O Değilim", Reha Erdem "Jin".
Emin Alper - 24.10.2014
Türk Sineması İspanya'da Onur Konuğu
-Ana yarışma bölümünde gösterilen filmler Yarın sona erecek Festival'in ana yarışma bölümünde Kutluğ Ataman'ın "Kuzu" filmi, "Punto de Encuentro" bölümünde Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu'nun "Gözümün Nuru", Nazlı Eda Noyan ve Dağhan Celayir'in "Bir Fincan Türk Kahvesi" adlı kısa filminin gösterimi yapıldı. Yönetmen Cem Kaya'nın "Remake, Remix, Rip Off" adlı belgeseli ise festivalin "Tarih Zamanı" adlı belgeseller bölümünde izleyiciyle buluştu.  Festivalde gösterimi yapılan diğer 18 film ise şöyle: Uğur Yücel "Yazı Tura", Muharrem Gülmez-Sırrı Süreyya Önder "Beynelmilel", Zeki Demirkubuz "Kader", Özer Kızıltan "Takva", Seyfi Teoman "Tatil Kitabı", Özgür Doğan-Orhan Eskiköy "İki Dil Bir Bavul", Özcan Alper "Sonbahar", Pelin Esmer "11'e 10 Kala", Mahmut Fazıl Coşkun "Uzak İhtimal", Seren Yüce "Çoğunluk", Ahmet Boyacıoğlu "Siyah Beyaz", Ömer Faruk Sorak "Aşk Tesadüfleri Sever", Emin Alper "Tepenin Ardı", Onur Ünlü "Sen Aydınlatırsın Geceyi", Atalay Taşdiken "Meryem", Yılmaz Erdoğan "Kelebeğin Rüyası", Tayfun Pirselimoğlu "Ben O Değilim", Reha Erdem "Jin".
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Emin Alper Haberleri | Emin Alper Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Emin Alper haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emin Alper kimdir, hayatı ve biyografisi. Uluslararası Edirne Film Festivali Sona Erdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.09.2021 16:30:17. #1.13#

title