Emin Alper Haberleri

Emin Alper haber, Emin Alper son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emin Alper 9.9.2015
72. Venedik Film Festivali
İtalya'da bu yıl 72'ncisi düzenlenen Uluslararası Venedik Film Festivali'nde, Türk yönetmen Emin Alper'in ikinci uzun metraj filmi "Abluka"nın gösterimi yapıldı.
Emin Alper: Venedik?te ?abluka? GünüEmin Alper 8.9.2015
Emin Alper: Venedik'te 'Abluka' GünüEmin Alper 8.9.2015
Emin Alper: Venedik?te Türkiye GecesiEmin Alper 7.9.2015
Emin Alper: Venedik'te Türkiye GecesiEmin Alper 7.9.2015
Emin Alper 7.9.2015
72. Venedik Film Festivali
72. Venedik Film Festivali'nde seyirciyle buluşan 3 Türk filmi için resepsiyon düzenlendi.  Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde, San Clemente adasındaki bir otelde verilen resepsiyona, "Altın Aslan" için yarışan "Abluka" filminin yönetmeni Emin Alper, yapımcıları Nadir Operli, Enis Kostepen; Senem Tüzen'in yönettiği "Ana Yurdu" filminin yapımcısı Olena Yershova; "Venedik Klasikleri" bölümünde yer alan "Umut" filmini temsilen Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney, Melike Demirağ ile çok sayıda davetli katıldı.
Emin Alper 3.9.2015
22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali"
  Festivalin En İyi Film'i 350 bin lira ödül kazanacak Festivalde yarışan filmler arasında Emin Alper'in "Abluka", Senem Tüzen'in "Anayurdu", Nesli Çölgeçen'in "Çalsın Sazlar", Tunç Davut'un "Dolanma", Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları", Çiğdem Sezgin'in "Kasap Havası", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir", Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar", Selim Evci'nin "Saklı", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık", Ahu Öztürk'ün "Toz Bezi", Çağıl Nurhak Aydoğdu'nun "Yarım", Görkem Yeltan'ın "Yemekteydik ve Karar Verdim", Barış Atay'ın "Eksik" ve Erden Kıral'ın "Gece" yer alıyor.
Emin Alper 1.9.2015
72. Venedik Film Festivali'ne Doğru
Ana yarışma dalında yer alan Türk yönetmen Emin Alper'in yoğun politik şiddet ortamında ayakta kalmaya çalışan iki kardeşin hikayesini anlattığı ikinci uzun metraj filmi "Abluka" "Altın Aslan" ödülünü kovalayacak.
Emin Alper: Emin AlperEmin Alper 31.7.2015
Emin Alper 29.7.2015
Venedik Film Festivali'ne Türk Sineması Damgası
Dha DIŞ HABER -  DÜNYANIN en eski film festivali olan ve bu yıl 72'ncisi düzenlenecek Venedik Uluslararası Film Festivali'nin programı açıklandı. Nuri Bilge Ceylan'ın da jürisinde yer alacağı ana yarışmada, Emin Alper'in "Abluka" filmi büyük ödül Altın Aslan'a aday gösterildi.
Emin Alper 4.4.2015
Niğde Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ın konuşmasının ardından Nisan 2015 yılı Belediye Meclis toplantısında okunan 2014 yılı faaliyet raporu ibra edildi. Şehir İmar planında tadilat, talep ve teklifleri ile ilgili komisyon raporu müzakere ve karara bağlandı. Nisan 2015 tarihli birleşimde ki gündem maddelerinin karara bağlandığı Meclis toplantısında ek gündem maddeleri de görüşüldü. Komisyon ve encümen üyelerinin seçiminin de yapıldığı toplantıda; Belediye Encümen Üyesi İdris Bayram, Bekir Peker, Aslan Gezici oldu. Belediye İmar Komisyonu Üyeliğine ise Muammer Ataç, Murat Demir, Ahmet Taciroğlu, Aytekin Oral seçilirken, Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine Nevzat Baloğlu, Ali Erdoğan, Hamdi Aruk, Emin Alper Öztürk, Çevre, Sağlık, Spor, Eğitim ve Kültür Komisyon üyeliğine Orhan Özbek, Ali Erdoğan, Bekir Peker, Rıfkı Urlu, Kadın-Erkek Eşitlik Komisyonu üyeliğine Ümmügülsüm Özdemir, Öznur Akbulut, Mustafa Karaca, Süleyman Arısoy  seçildi.
Emin Alper 24.10.2014
Türk Sineması İspanya'da Onur Konuğu
FESTİVALDE GÖSTERİMİ YAPILAN 18 FİLM Festivalde gösterimi yapılan 18 film şunlar: Uğur Yücel "Yazı Tura", Muharrem Gülmez-Sırrı Süreyya Önder "Beynelmilel", Zeki Demirkubuz "Kader", Özer Kızıltan "Takva", Seyfi Teoman "Tatil Kitabı", Özgür Doğan-Orhan Eskiköy "İki Dil Bir Bavul", Özcan Alper "Sonbahar", Pelin Esmer "11'e 10 Kala", Mahmut Fazıl Coşkun "Uzak İhtimal", Seren Yüce "Çoğunluk", Ahmet Boyacıoğlu "Siyah Beyaz", Ömer Faruk Sorak "Aşk Tesadüfleri Sever", Emin Alper "Tepenin Ardı", Onur Ünlü "Sen Aydınlatırsın Geceyi", Atalay Taşdiken "Meryem", Yılmaz Erdoğan "Kelebeğin Rüyası", Tayfun Pirselimoğlu "Ben O Değilim", Reha Erdem "Jin".
Emin Alper 24.10.2014
Türk Sineması İspanya'da Onur Konuğu
-Ana yarışma bölümünde gösterilen filmler Yarın sona erecek Festival'in ana yarışma bölümünde Kutluğ Ataman'ın "Kuzu" filmi, "Punto de Encuentro" bölümünde Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu'nun "Gözümün Nuru", Nazlı Eda Noyan ve Dağhan Celayir'in "Bir Fincan Türk Kahvesi" adlı kısa filminin gösterimi yapıldı. Yönetmen Cem Kaya'nın "Remake, Remix, Rip Off" adlı belgeseli ise festivalin "Tarih Zamanı" adlı belgeseller bölümünde izleyiciyle buluştu.  Festivalde gösterimi yapılan diğer 18 film ise şöyle: Uğur Yücel "Yazı Tura", Muharrem Gülmez-Sırrı Süreyya Önder "Beynelmilel", Zeki Demirkubuz "Kader", Özer Kızıltan "Takva", Seyfi Teoman "Tatil Kitabı", Özgür Doğan-Orhan Eskiköy "İki Dil Bir Bavul", Özcan Alper "Sonbahar", Pelin Esmer "11'e 10 Kala", Mahmut Fazıl Coşkun "Uzak İhtimal", Seren Yüce "Çoğunluk", Ahmet Boyacıoğlu "Siyah Beyaz", Ömer Faruk Sorak "Aşk Tesadüfleri Sever", Emin Alper "Tepenin Ardı", Onur Ünlü "Sen Aydınlatırsın Geceyi", Atalay Taşdiken "Meryem", Yılmaz Erdoğan "Kelebeğin Rüyası", Tayfun Pirselimoğlu "Ben O Değilim", Reha Erdem "Jin".
Emin Alper 7.5.2014
Türkiye Sinemasının En İyileri "Engelsiz" Yarışıyor
Engeli olan ya da olmayan tüm sinemaseverlere birlikte film izleme deneyimi yaşatacak olan Engelsiz Yarışma gösterimleri, 20-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu ile Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde yapılacak. Geçen Senenin Ödülleri Engelsiz Yarışma'nın geçen seneki filmleri yönetmen Ezel Akay, oyuncu Şebnem Sönmez ve sinema yazarı Çağdaş Günerbüyük tarafından değerlendirildi. Yarışmada Emin Alper'in yönettiği Tepenin Ardı En İyi Film ödülünü alırken, Yusuf Pirhasan Kurtuluş Son Durak ile En İyi Yönetmen, Erdem Tepegöz Zerre ile En İyi Senaryo ödüllerini kazandılar.
Emin Alper 5.4.2014
200'ü Aşkın Filmle 20 Gün Sürecek 33.istanbul Film Festivali Başladı
-SİNEMA SÖYLEŞİLERİ- Festivalin ilk haftasonunda, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek gösterimlere ve söyleşilere dikkat! Festivalin, Türkiye'de sinemanın 100. yaşına özel hazırladığı "Bu İkiliye Dikkat" bölümüne paralel olarak düzenlediği "Türkiye'de Sinemada Neler Oluyor?" söyleşi dizisinin ilki "Türk Sinemasında Fantastik ve Korku" söyleşisi, 5 Nisan Cumartesi günü saat 16.00'da, Engin Ertan ve Can Evrenol'un katılımıyla İstanbul Modern'de yapılacak. Kazım Öz ve Emin Alper'in konuşmacı olduğu "Politik Sinemamız Ne Durumda?" söyleşisi ise 6 Nisan Pazar günü 16.
Emin Alper 5.4.2014
33. İstanbul Film Festivali Başladı
Festivalin ilk haftasonunda, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek gösterimlere ve söyleşilere dikkat! Festivalin, Türkiye'de sinemanın 100. yaşına özel hazırladığı "Bu İkiliye Dikkat" bölümüne paralel olarak düzenlediği "Türkiye'de Sinemada Neler Oluyor?" söyleşi dizisinin ilki "Türk Sinemasında Fantastik ve Korku" söyleşisi, 5 Nisan Cumartesi günü saat 16.00'da, Engin Ertan ve Can Evrenol'un katılımıyla İstanbul Modern'de yapılacak. Kazım Öz ve Emin Alper'in konuşmacı olduğu "Politik Sinemamız Ne Durumda?" söyleşisi ise 6 Nisan Pazar günü 16.
Emin Alper 12.11.2013
Hatay'da 2. Altın Defne Film Festivali Hazırlıkları
Festival süresince etkinliklere gerek şahsen gerekse filmleriyle katılacak sinema ve fotoğraf sanatçıları şöyle: "Yücel Ünlü, Derya Alabora, Funda Alp, Erkan Tahhuşoğlu, Serdar Keskin, Faris Kuseyri, Soner Yalçın, Tolga Eskiocak, Semir Aslanyürek, Engin Ayça, Ufuk Yeşiloğlu, Abdurrrahman Antakyalı, Ali Adnan Özgür, Özkal Özkalafat, Emin Alper ile yönetmen Onur Ünlü.
Emin Alper 12.11.2013
Antakya Altın Defne Film Festivali ve Fotoğrafçılar Buluşması
Antakya Belediye Başkanı Savaş: ''Bu gibi sosyal ve sanatsal faaliyetler toplumdaki sosyal barışa katkı sunuyor''
Emin Alper: Sinemaya İlk Adım EğitimiEmin Alper 5.10.2013
Emin Alper 7.9.2013
Ankara Engelsiz Filmler Festivali Ödül Töreni 8 Eylül'de
Halkbank'ın sponsorluğunda gerçekleştirilen Engelsiz Yarışma'da Pelin Esmer'in Gözetleme Kulesi (2012), Reha Erdem'in Jîn (2013), Yusuf Pirhasan'ın Kurtuluş Son Durak (2012), Reis Çelik'in Lal Gece (2012), Emin Alper'in Tepenin Ardı (2012) ve Erdem Tepegöz'ün Zerre (2012) filmleri olmak üzere 6 film bulunuyor.
Şu an buradasınız: Emin Alper Haberleri | Emin Alper Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Emin Alper haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emin Alper kimdir, hayatı ve biyografisi. Altın Koza'da Büyük Ödül 'Abluka'ya.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:33:42. #1.15#
title