Emin Alper Haberleri

Emin Alper haber, Emin Alper son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emin Alper 27.1.2017
'Mülteci Kadınlar' Temalı Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu (1)
"Mülteci Kadınlar" temalı yarışmaya başvuran 126 filmden ön değerlendirmeyi geçen 15 film arasından ödüle hak kazananları Emin Alper, Tuba Büyüküstün, Ebru Ceylan, Stefan Arsenijevic ve Guy Seligmann'dan oluşan jüri belirledi.
Emin Alper 27.1.2017
Dha İstanbul - "Mülteci Kadınlar" Temalı Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini...
"Mülteci Kadınlar" temalı yarışmaya başvuran 126 filmden ön değerlendirmeyi geçen 15 film arasından ödüle hak kazananları Emin Alper, Tuba Büyüküstün, Ebru Ceylan, Stefan Arsenijevic ve Guy Seligmann'dan oluşan jüri belirledi.
Emin Alper: Atina'da Türk Film GünleriEmin Alper 13.10.2016
Emin Alper 21.9.2016
53. Uluslararası Antalya Film Festivali
Platformlara seçilen projeler şöyle: Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platform: - Çukurcalı 3 Kız Kardeş - Yönetmen: Emin Alper / Yapımcı: Nadir Öperli - Amerika Otobüsü - Yönetmen: Derya Durmaz / Yapımcı: Nefes Polat - Birlikte Öleceğiz - Yönetmen: Hakkı Kurtuluş / Yapımcı: Hakkı Kurtuluş - Kül Mektup - Yönetmen: Lusin Dink / Yapımcı: Emine Yıldırım - Anadolu Leoparı - Yönetmen: Emre Kayiş / Yapımcı: Olena Yershova Yıldız - In 5 Years - Yönetmen: Nathalie Sejean / Yapımcı: Müge Özen - Abla Kardeş - Yönetmen: Mehmet Eryılmaz / Yapımcı: Cemre Ceren Asarlı - Köpek - Yönetmen: Tayfur Aydın / Yapımcı: Erhan Özoğul Şahmerdan Başı - Yönetmen: Mete Gümürhan / Yapımcı: Aydın Dehzad - Güven - Yönetmen: Sefa Öztürk Çolak / Yapımcı: Serkan Acar - Borç - Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu / Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu - Uşak - Yönetmen: Emre Konuk / Yapımcı: Serdar Öğretici Uzun Metraj Belgesel Pitching Platform: - Ben de Buradayım - Yönetmen: Kıvılcım Akay Doğan / Yapımcı: Aslıhan Altuğ - Turn Me On - Yönetmen: Deniz Gürgen / Yapımcı: Erkut Ertürk - Muhammed Ali - Yönetmen: Ümit Köreken / Yapımcı: Nursen Ç.
Emin Alper 10.9.2016
73. Venedik Film Festivali'nde "Koca Dünya"Ya Ödül
Venedik'te geçen yıl, Jüri Özel Ödülü'nü Emin Alper'in "Abluka" filmi alırken, 2014 yılında da Kaan Müjdeci'nin "Sivas" filmi yine bu ödülü kazanmıştı.
Emin Alper 2.9.2016
23. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru
Festival komitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, sinema ve sanat dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı jüride, jüri başkanlığını yönetmen ve senaryo yazarı Tayfun Pirselimoğlu yapacak. jüride yönetmen Emin Alper, görüntü yönetmeni Türksoy Gölebeyi ve oyuncular Hatice Aslan ile Muhammet Uzuner de yer alacak.
Emin Alper 28.7.2016
73. Venedik Film Festivali'ne Doğru
Venedik Uluslararası Film Festivali'nde geçen yıl, Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın da bulunduğu, başkanlığını Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron yaptığı jüri, Lorenzo Vigas'ın Desde Alla filmini "Altın Aslan" ödülüne layık görmüştü. Emin Alper'in yönettiği Abluka filmi ise festivalde "Jüri Özel Ödülü" kazanmıştı.
Emin Alper 1.7.2016
5. Roma Türk Film Festivali Başladı
Konuşmaların ardından 18 yaşına geldiğinde kayıp ailesini bulmak için yetimhaneden ayrılan Salih'in umudun peşindeki hikayesini konu alan, başrollerinde Meryem Uzerli, Ozan Güven, Bora Akkaş ve Belçim Bilgin'in bulunduğu "Annemin Yarası" filmi gösterildi. İlginin yüksek olduğu festivalin açılış gecesine, Roma Türk Film Festivali Onursal Başkanı Ferzan Özpetek, Festival Başkanı Serap Engin, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin, Azerbaycan'ın Roma Büyükelçisi Mammad Ahmadzada, festivalde gösterilecek Venedik Jüri Özel Ödüllü Abluka filminin yönetmeni Emin Alper, oyuncu Deniz Çakır, Annemin Yarası filminin yapımcısı Zümrüt Arol Bekçe ve çok sayıda sinemasever katıldı.
Emin Alper 19.5.2016
Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Ön Jüri Değerlendirmesi Sona Erdi
Kurmaca dalında eserlerini yarıştıracak olan katılımcılar, Oberhausen Kısa Film Festivali Direktörü Lars Henrik Gass, Yönetmen Emin Alper ve Yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun yer aldığı jüride yarışacak.
Emin Alper 18.5.2016
Ankara Engelsiz Filmler Festivali
Yerli yapımlardan oluşan "Engelsiz Yarışma"da Emin Alper'in "Abluka", Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları", Deniz Gamze Ergüven'in "Mustang", Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar" ve Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" filmlerinin yarışacağını anlatan Yalınalp, yarışma sonunda "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Senaryo" ödüllerinin 29 Mayıs'ta Opera Sahnesi'nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacağını söyledi.
Emin Alper 25.4.2016
İran'da 34. Uluslararası Fecr Film Festivali
İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen 34. Uluslararası Fecr Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülünü "Abluka" filmiyle Türk Yönetmen Emin Alper aldı.
Emin Alper 29.3.2016
Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali'nde Almanya'dan İşbirliği
Tema sınırlaması olmaksızın 'Kurmaca', 'Belgesel' ve 'Canlandırma-Animasyon' türünde eserlerin yarışacağı filmlerin son teslim tarihi 2 Mayıs 3-18 Mayıs tarihleri arasında Oyuncu Deniz Türkali, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Senem A. Duruel Erkılıç, Belgesel Yönetmeni Enis Rıza Sakızlı, Anadolu Üniversitesi Animasyon Anasanat Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Taş Alicenap'tan oluşan Ön Seçiciler Kurulu değerlendirmesinden geçmek için mücadele edecek. Kurmaca dalında eserlerini yarıştıracak olan katılımcılar, Oberhausen Kısa Film Festivali Direktörü Lars Henrik Gass, Yönetmen Emin Alper, Yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun yer aldığı jüride yarışacak.
Emin Alper 28.3.2016
5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali, Oberhausen Ortaklığıyla Düzenlenecek
Katılımcılar, 3-18 Mayıs tarihleri arasında Oyuncu Deniz Türkali, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senem Duruel Erkılıç, Belgesel Yönetmeni Enis Rıza Sakızlı, Anadolu Üniversitesi Animasyon Anasanat Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Taş Alicenap'tan oluşan 'Ön Seçiciler Kurulu' değerlendirmesinden geçmek için mücadele edecek. Kurmaca dalında eserlerini yarıştıracak olan katılımcılar; Oberhausen Kısa Film Festivali Direktörü Lars Henrik Gass, Yönetmen Emin Alper, Yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun yer aldığı jüride yarışacak.
Emin Alper 20.3.2016
Bulgaristan'da Sofia Film Fest 2016 Ödülleri
Türkiye, Fransa ve Katar ortak yapımı, yönetmen Emin Alper'in "Abluka" filmi de bin avroluk parasal boyutu olan En İyi Balkan Filmi ödülüne layık görüldü.
Emin Alper 15.3.2016
Boston'da Türk Filmleri Festivali
17 Mart'da Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" filminin gösterimiyle başlayacak olan festival bu yıl 15'inci yaşını kutluyor. 3 Nisan'da Emin Alper'in Abluka filmi ile sona erecek olan festivalde 21 film gösterilecek.
Emin Alper 3.3.2016
Siyad Ödülleri Sahiplerini Buldu
En iyi film, en iyi yönetim ve en iyi senaryo ödülüne layık görülen Emin Alper ise, senaryo yazmanın sinema sürecinde en sevdiği iş olduğunu aktararak, "Tüm film ekibi, zorlu film sürecine rağmen çok iyi bir iş çıkardılar.
Emin Alper 27.1.2016
Altın Koza Ödülleri İstanbul'da Sahiplerine Teslim Edilecek
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve terör saldırıları ve şehit haberleri nedeniyle ertelenen 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin ödül heykelleri, 29 Ocak 2016 Cuma günü İstanbul’da yapılacak törenle sahiplerine verilecek.
Emin Alper 12.12.2015
21. Yolculuğun Ardından Yönetmenlerden Gezici Festival Yorumları
Abluka'nın yönetmeni Emin Alper başkentli izleyicilerle buluştu.
Emin Alper 8.12.2015
Gezici Festival 10 Yıl Aradan Sonra Bursalılarla Özlem Giderdi
Ankara Sinema Derneği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 21. yolculuğunun Bursa durağındaki gösterimlerini tamamladı. Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla Sanat Mahal’de gerçekleşen gösterimlerde film ekipleri de sinemaseverlerle bir araya geldi. 4-7 Aralık tarihleri arasında dünya ve Türkiye sinemasının en yeni ve ödüllü filmlerini izleme fırsatı yakalayan Bursalılar, yönetmen ve oyuncu katılımıyla gerçekleşen söyleşileri de takip etme imkânı buldu. Bursa gösterimlerinin ilk gününde, Ana Yurdu’nun yönetmeni Senem Tüzen ile başrol oyuncusu Nihal Koldaş Bursalı seyirciyle bir araya geldi. Sinemaseverlerin sorularını yanıtlayan Tüzen, filmde Türkiye'deki entelektüel kesimin oryantalist bakışına bir eleştiri getirdiğini söyleyerek, filmi yazarken en çok istediği şeyin anne kız arasındaki mahrem olana sızmak olduğunu belirtti. Bursalı seyirciyle yaptıkları söyleşiden çok keyif aldığını da sözlerine ekleyen Tüzen, “Salonda; entelektüel, dürüst, filmin üreticisiyle eşit seviyeden iletişim kuran, oldukça aktif iyi bir seyirci vardı.” diye konuştu. Bursalı sinemaseverlerle gerçekleştirdikleri sohbetin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Nihal Koldaş da, “Bu kadar etkin ve yetkin bir seyirciyle karşılaştığımızı görmek beni sevindirdi, çok güzel bir söyleşi oldu. Filmin geri dönüşü bakımından çok verimliydi. Gezici Festival’in bu açıdan yararı çok büyük çünkü gerçek sinema seyircisini filmlerle buluşturuyor. Keşke bütün şehirlere gidebilse, bütün emek verenlere güç diliyorum.” şeklinde konuştu. Bursa gösterimlerinin ikinci gününde, Emin Alper imzalı Abluka’nın oyuncusu Mehmet Özgür, Bursalılarla bir araya geldi.
Emin Alper 8.12.2015
Gezici Festival 10 Yıl Aradan Sonra Bursalılarla Özlem Giderdi
Nilüfer Belediyesi'nin katkılarıyla Sanat Mahal'de gerçekleşen gösterimlerde film ekipleri de sinemaseverlerle bir araya geldi. 4-7 Aralık tarihleri arasında dünya ve Türkiye sinemasının en yeni ve ödüllü filmlerini izleme fırsatı yakalayan Bursalılar, yönetmen ve oyuncu katılımıyla gerçekleşen söyleşileri de takip etme imkânı buldu. Bursa gösterimlerinin ilk gününde, Ana Yurdu'nun yönetmeni Senem Tüzen ile başrol oyuncusu Nihal Koldaş Bursalı seyirciyle bir araya geldi. Sinemaseverlerin sorularını yanıtlayan Tüzen, filmde Türkiye'deki entelektüel kesimin oryantalist bakışına bir eleştiri getirdiğini söyleyerek, filmi yazarken en çok istediği şeyin anne kız arasındaki mahrem olana sızmak olduğunu belirtti. Bursalı seyirciyle yaptıkları söyleşiden çok keyif aldığını da sözlerine ekleyen Tüzen, "Salonda; entelektüel, dürüst, filmin üreticisiyle eşit seviyeden iletişim kuran, oldukça aktif iyi bir seyirci vardı" diye konuştu. Bursalı sinemaseverlerle gerçekleştirdikleri sohbetin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Nihal Koldaş da "Bu kadar etkin ve yetkin bir seyirciyle karşılaştığımızı görmek beni sevindirdi, çok güzel bir söyleşi oldu. Filmin geri dönüşü bakımından çok verimliydi. Gezici Festival'in bu açıdan yararı çok büyük çünkü gerçek sinema seyircisini filmlerle buluşturuyor. Keşke bütün şehirlere gidebilse, bütün emek verenlere güç diliyorum" şeklinde konuştu. Bursa gösterimlerinin ikinci gününde, Emin Alper imzalı Abluka'nın oyuncusu Mehmet Özgür, Bursalılarla bir araya geldi.
Emin Alper 7.12.2015
Gezici Festival Sinemaseverleri Filmlerle Buluşturdu
Ankara Sinema Derneği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival Bursalı sinemaseverlerle buluştu. Bursa gösterimlerinin ikinci gününde, ilk gösterimi Venedik Film Festivali’nde yapılan ve Jüri Özel Ödülü’nü alan Altın Koza’da da En İyi Film dahil beş ödül kazanan Emin Alper imzalı Abluka’nın oyuncusu Mehmet Özgür, Bursalılarla bir araya geldi.
Şu an buradasınız: Emin Alper Haberleri | Emin Alper Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Emin Alper haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emin Alper kimdir, hayatı ve biyografisi. Cindilli, Güneş Vakfının Konuğu Oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:45:27. #1.15#
title