Emin Alper Haberleri

Emin Alper haber, Emin Alper son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emin Alper - 16.10.2018
19. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali'ne Doğru
Festivali düzenleyen şirketten yapılan açıklamaya göre, Altın Kedi Ödülleri için yarışacak filmler, başkanlığını yönetmen Emin Alper'in yapacağı jüri tarafından değerlendirilecek.
Emin Alper - 07.10.2018
Başka Sinema Ayvalık Film Festivali
Etkinlik kapsamında düzenlenen yapım atölyesinde, yapımcılar Anna Maria Aslanoğlu, Çiğdem Mater, Nadir Öperli ve yönetmen Emin Alper "Yapımcı Kimdir ve Ne Yapar" başlığı altında geleceğin sinemacılarıyla deneyimlerini paylaştı.
Emin Alper - 09.09.2018
25. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru
Festivalde, şu filmlerin gösterimi yapılacak: "1969'dan Metin Erksan'ın Kuyu, 1970'ten Yılmaz Güney'in Umut, 1971'den Yılmaz Güney'in Ağıt, 1972'den Yılmaz Duru'nun Kara Doğan, 1973'ten Lütfi Ömer Akad'ın Gelin, 1992'den Yusuf Kurçenli'nin Karartma Geceleri, 1993'ten Memduh Ün'ün Zıkkımın Kökü, 1994'ten Yavuz Özkan'ın Bir Sonbahar Hikayesi, 1995'ten Kadir Sözen'in Soğuk Geceler, 1996'dan Tunç Başaran'ın Sen de Gitme, 1997'den Zeki Demirkubuz'un Masumiyet, 2005'ten Ümit Ünal, Selim Demirdelen, Kudret Sabancı, Ömür Atay ve Yücel Yolcu'nun birlikte yönetmenliği üstlendiği Anlat İstanbul, 2006'dan Reha Erdem'in Beş Vakit, 2007'den Sırrı Süreyya Önder'in Beynelmilel, 2008'den Özcan Alper'in Sonbahar, 2009'dan Aslı Özge'nin Köprüdekiler ve Pelin Esmer'in 11'e 10 Kala, 2010'dan Semih Kaplanoğlu'nun Bal, 2011'den Onur Ünlü'nün Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, 2012'den Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, 2013'ten Meliç Saraçoğlu ve Hakkı Kurtulmuş'un Gözümün Nuru ile Fazıl Coşkun'un Yozgat Blues, 2014'ten Nesimi Yetik'in Toz Ruhu, 2015'te Emin Alper'in Abluka, 2016'dan Reha Erdem'in Koca Dünya, 2017'den ise Onur Ünlü'nün Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok.
Emin Alper - 14.03.2018
İstanbul Film Festivali, 37. Kez Sinemaseverlerle Buluşacak
FESTİVALDE YARIŞMA HEYECANI 37. İstanbul Film Festivali'nde yarışma heyecanı 8 Nisan'da başlayacak. Uluslararası Yarışma, Sinemada İnsan Hakları Yarışması, Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film yarışmalarında ödül kazanan filmler, 17 Nisan Salı akşamı düzenlenecek İstanbul Film Festivali Ödül Töreni'nde açıklanacak.  FESTİVALİN EN YENİSİ: ÇİÇEK İSTEMEZ 37. İstanbul Film Festivali'nin bu yılki yeni bölümlerinden biri de Çiçek İstemez oldu. Kahramanı güçlü kadınlar olan filmlerin bir araya geldiği bölüm kapsamında gerçek hayatta da sinemada da baskılara boyun eğmeyen, kendi yolunu çizen, kendi ayakları üzerinde duran kadınların hikayelerini anlatan filmler yer alacak. Çiçek İstemez bölümünde İran'dan Belçika'ya Arjantin'den Gürcistan'a 10 film bulunuyor.  BERGMAN ANILACAK 37. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en saygın yönetmenlerinden Ingmar Bergman'ı, doğumunun 100. yılında özel bir bölümle anacak. Bu yılın özel bölümlerinden biri olan "Bergman 100 Yaşındaö için Türkiye'den 10 yönetmen, çağdaş sinema sanatının en etkileyici filmlerine imza atan Ingmar Bergman'ın kendilerini en çok etkileyen filmlerini seçti. Kazım Öz, Emin Alper, Semih Kaplanoğlu, Reha Erdem, Can Evrenol, Ümit Ünal, Aslı Özge, Melik Saraçoğlu & Hakkı Kurtuluş ve Yeşim Ustaoğlu seçtikleri filmlerin gösterimlerini bizzat kendileri sunacak.
Emin Alper - 14.03.2018
İstanbul Film Festivali, 37. Kez Sinemaseverlerle Buluşacak
BERGMAN ANILACAK 37. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en saygın yönetmenlerinden Ingmar Bergman'ı, doğumunun 100. yılında özel bir bölümle anacak. Bu yılın özel bölümlerinden biri olan "Bergman 100 Yaşında" için Türkiye'den 10 yönetmen, çağdaş sinema sanatının en etkileyici filmlerine imza atan Ingmar Bergman'ın kendilerini en çok etkileyen filmlerini seçti. Kazım Öz, Emin Alper, Semih Kaplanoğlu, Reha Erdem, Can Evrenol, Ümit Ünal, Aslı Özge, Melik Saraçoğlu & Hakkı Kurtuluş ve Yeşim Ustaoğlu seçtikleri filmlerin gösterimlerini bizzat kendileri sunacak.
Emin Alper - 14.03.2018
İstanbul Film Festivali, 37. Kez Sinemaseverlerle Buluşacak
FESTİVALDE YARIŞMA HEYECANI 37. İstanbul Film Festivali'nde yarışma heyecanı 8 Nisan'da başlayacak. Uluslararası Yarışma, Sinemada İnsan Hakları Yarışması, Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film yarışmalarında ödül kazanan filmler, 17 Nisan Salı akşamı düzenlenecek İstanbul Film Festivali Ödül Töreni'nde açıklanacak.  FESTİVALİN EN YENİSİ: ÇİÇEK İSTEMEZ 37. İstanbul Film Festivali'nin bu yılki yeni bölümlerinden biri de Çiçek İstemez oldu. Kahramanı güçlü kadınlar olan filmlerin bir araya geldiği bölüm kapsamında gerçek hayatta da sinemada da baskılara boyun eğmeyen, kendi yolunu çizen, kendi ayakları üzerinde duran kadınların hikayelerini anlatan filmler yer alacak. Çiçek İstemez bölümünde İran'dan Belçika'ya Arjantin'den Gürcistan'a 10 film bulunuyor.  BERGMAN ANILACAK 37. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en saygın yönetmenlerinden Ingmar Bergman'ı, doğumunun 100. yılında özel bir bölümle anacak. Bu yılın özel bölümlerinden biri olan "Bergman 100 Yaşında" için Türkiye'den 10 yönetmen, çağdaş sinema sanatının en etkileyici filmlerine imza atan Ingmar Bergman'ın kendilerini en çok etkileyen filmlerini seçti. Kazım Öz, Emin Alper, Semih Kaplanoğlu, Reha Erdem, Can Evrenol, Ümit Ünal, Aslı Özge, Melik Saraçoğlu & Hakkı Kurtuluş ve Yeşim Ustaoğlu seçtikleri filmlerin gösterimlerini bizzat kendileri sunacak.
Emin Alper - 06.03.2018
2. Eskimeyen Film Günleri"
"Klasikler", "Gizli Hazineler" ve "Taşra Filmler" olmak üzere üç ana başlık altında yürütülecek programda, Lütfi Akad, Metin Erksan, Yılmaz Güney, Zeki Ökten, Muhsin Ertuğrul, Emin Alper, Yavuz Turgul, Yılmaz Erdoğan ve Yusuf Kurçenli başta olmak üzere çok sayıda yönetmenin sinemasından örneklere yer verilecek.
Emin Alper - 16.10.2017
Köprüde Buluşmalar Kapsamında 7. Dönem Sonuçları Açıklandı
Desteklenen projelerin tamamı aşağıdaki gibidir: Barış Kaya - Portakal - 10.000 AVRO ORTAK YAPIMCILAR: Bilal Bağcı- Peri İstanbul (TR), Mustafa Dok- Bredok Film Production (DE) Nisan Dağ - Bir Nefes Daha - 20.000 AVRO ORTAK YAPIMCILAR: Müge Özen- Solis Film (TR), ortak yapım Dorothe Beinemeier- Red Balloon(DE) Ziya Demirel - Ela ve Hilmi - 15.000 AVRO ORTAK YAPIMCILAR: Annamaria Aslanoğlu- İstos Film (TR), ortak yapım Dirk Engelhardt Kundschafter Filmproduktion(DE) Carsten Fiebeler- Selam Berlin - 15.000 AVRO ORTAK YAPIMCILAR: Dorothe Beinemeier- Red Balloon (DE), ortak yapım Müge Özen- Solis Film (TR) Yukarıdaki projelerin yanı sıra Medienboard Eylül 2017 döneminde Emin Alper'in 'Kız Kardeşler' (Liman Film /Nadir Öperli, Komplizen Film / Janine Jackowski & Jonas Dornbach) isimli uzun metraj film projesi için 100.
Emin Alper - 13.09.2017
MHP İl Başkanlığından "İstifa" Açıklaması
MHP Niğde Merkez ilçe Başkanı Emin Alper Öztürk, partisi hakkında basında çıkan "MHP'den 300 kişi istifa etti" haberlerine ilişkin basın açıklaması yaptı.
Emin Alper - 20.03.2017
"Emin Alper" Berlin Güzel Sanatlar Akademisi'nden Büyük Sanat Ödülü'nü Aldı
Emin Alper'e Berlin Güzel Sanatlar Akademisi'nin Büyük Sanat Ödülü 18 Mart'ta Berlin'de düzenlenen ödül töreninde Belediye Başkan Yardımcısı Klaus Lederer tarafından takdim edildi.
Emin Alper - 27.01.2017
Dha İstanbul Bülteni - 3
"Mülteci Kadınlar" temalı yarışmaya başvuran 126 filmden ön değerlendirmeyi geçen 15 film arasından ödüle hak kazananları Emin Alper, Tuba Büyüküstün, Ebru Ceylan, Stefan Arsenijevic ve Guy Seligmann'dan oluşan jüri belirledi.
Emin Alper - 27.01.2017
'Mülteci Kadınlar' Temalı Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu (2)
"Mülteci Kadınlar" temalı yarışmaya başvuran 126 filmden ön değerlendirmeyi geçen 15 film arasından ödüle hak kazananları Emin Alper, Tuba Büyüküstün, Ebru Ceylan, Stefan Arsenijevic ve Guy Seligmann'dan oluşan jüri belirledi.
Emin Alper - 27.01.2017
'Mülteci Kadınlar' Temalı Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu (1)
"Mülteci Kadınlar" temalı yarışmaya başvuran 126 filmden ön değerlendirmeyi geçen 15 film arasından ödüle hak kazananları Emin Alper, Tuba Büyüküstün, Ebru Ceylan, Stefan Arsenijevic ve Guy Seligmann'dan oluşan jüri belirledi.
Emin Alper - 27.01.2017
Dha İstanbul - "Mülteci Kadınlar" Temalı Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini...
"Mülteci Kadınlar" temalı yarışmaya başvuran 126 filmden ön değerlendirmeyi geçen 15 film arasından ödüle hak kazananları Emin Alper, Tuba Büyüküstün, Ebru Ceylan, Stefan Arsenijevic ve Guy Seligmann'dan oluşan jüri belirledi.
Emin Alper - 21.09.2016
53. Uluslararası Antalya Film Festivali
Platformlara seçilen projeler şöyle: Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platform: - Çukurcalı 3 Kız Kardeş - Yönetmen: Emin Alper / Yapımcı: Nadir Öperli - Amerika Otobüsü - Yönetmen: Derya Durmaz / Yapımcı: Nefes Polat - Birlikte Öleceğiz - Yönetmen: Hakkı Kurtuluş / Yapımcı: Hakkı Kurtuluş - Kül Mektup - Yönetmen: Lusin Dink / Yapımcı: Emine Yıldırım - Anadolu Leoparı - Yönetmen: Emre Kayiş / Yapımcı: Olena Yershova Yıldız - In 5 Years - Yönetmen: Nathalie Sejean / Yapımcı: Müge Özen - Abla Kardeş - Yönetmen: Mehmet Eryılmaz / Yapımcı: Cemre Ceren Asarlı - Köpek - Yönetmen: Tayfur Aydın / Yapımcı: Erhan Özoğul Şahmerdan Başı - Yönetmen: Mete Gümürhan / Yapımcı: Aydın Dehzad - Güven - Yönetmen: Sefa Öztürk Çolak / Yapımcı: Serkan Acar - Borç - Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu / Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu - Uşak - Yönetmen: Emre Konuk / Yapımcı: Serdar Öğretici Uzun Metraj Belgesel Pitching Platform: - Ben de Buradayım - Yönetmen: Kıvılcım Akay Doğan / Yapımcı: Aslıhan Altuğ - Turn Me On - Yönetmen: Deniz Gürgen / Yapımcı: Erkut Ertürk - Muhammed Ali - Yönetmen: Ümit Köreken / Yapımcı: Nursen Ç.
Emin Alper - 10.09.2016
73. Venedik Film Festivali'nde "Koca Dünya"Ya Ödül
Venedik'te geçen yıl, Jüri Özel Ödülü'nü Emin Alper'in "Abluka" filmi alırken, 2014 yılında da Kaan Müjdeci'nin "Sivas" filmi yine bu ödülü kazanmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Emin Alper Haberleri | Emin Alper Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Emin Alper haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emin Alper kimdir, hayatı ve biyografisi. 69. Uluslararası Berlin Film Festivali Başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.9.2021 16:47:20. #1.16#

title