Emet Halk Eğitimi Merkezi'nde Bin 108 Kişi Eğitim Görüyor

Emet Halk Eğitimi Merkezi'nde Bin 108 Kişi Eğitim Görüyor

Kütahya'nın Emet Halk Eğitimi Müdürlüğü'nde açılan 61 kursta, bin 108 kişinin eğitim gördüğü bildirildi.ilçede ihtiyaç duyulan hemen hemen her branşta kurs açıklarını, açılan kurlardan en çok ilgiyi aerobik kursu gördüğünü söyledi.

Emet Halk Eğitimi Merkezi'nde Bin 108 Kişi Eğitim Görüyor

Kütahya'nın Emet Halk Eğitimi Müdürlüğü'nde açılan 61 kursta, bin 108 kişinin eğitim gördüğü bildirildi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yusuf Koç,

ilçede ihtiyaç duyulan hemen hemen her branşta kurs açıklarını, açılan kurlardan en çok ilgiyi aerobik kursu gördüğünü söyledi.

Koç, "Halk eğitim deyince genelde ev hanımlarına yönelik biçki, nakış kursları, el nakışları akla gelir. Ama son yıllarda müdürlüklerimiz bir çok alanda mesleki eğitimler adına da kurslar açarak, yöre halklarının sosyo ekonomik gelişimine de katkı sağlamaktadır. Halk eğitimle bütünleşmiş, hanımlarımıza yönelik dikiş-nakış kursları yanı sıra hizmet yelpazemizi genişletiyoruz. Müdürlüğümüz bünyesinde, öğrencilerimize yönelik YGS kursları, KPSS kursları açarak eğitime katkı sağladığımız gibi, step ve aerobik kursları, savunma sporları, halk oyunları kursları ile halkımızın sosyal ve kültürel gelişimine de katkılar sağlıyoruz. Ağaç oymacılığı, seramik, doğalgaz yakıtlı kalorifer kursları gibi kurslar açarak ta, vatandaşlarımızın ekonomik anlamda kendilerini geliştirebilmelerine fırsatlar sunuyoruz" diye konuştu.

(MS-EFE

30.01.2013 12: 42: 52

TSI

NNNN - KÜTAHYA