Emel Mathlouthi Ankara'da - Haberler
Haberi Paylaş

Emel Mathlouthi Ankara'da

Bültenler - Haberler | Güncel
Emel Mathlouthi Ankara'da

Emel Mathlouthi 2012'de yayınladığı ve Arap Baharı'nın yaşandığı günlerde tüm bölgenin marş olarak benimsediği parçası "Kelmti Horra" ile ismini duyurdu.

Tunuslu protest besteci, gitarist ve solist Emel Mathlouthi yeni albümü "Ensen"in Türkiye Prömiyeri için ilk kez Ankara'da. Ankara Fransız Kültür Merkezi ve Altus Organizasyon işbirliği ile düzenlenen konserde Ankaralı müzikseverler ile buluşacak olan Mathlouthi yüreği sarsan notalarla örülü şarkılarıyla sahnede olacak.

Mathlouthi'nin şarkıları Tunus'un sınırlarını aştı. Klasik müzik ve caz dinleyerek büyüyen ama aynı zamanda Pink Floyd, Bob Dylan ve Joan Baez hayranı Mathlouthi'nin ateşli ve coşkulu müziğinin ilhamı da, bu çok kültürlü gelişim süreci oldu. Arapça şarkı sözleri sadece Tunus'a değil, tüm ülkelerdeki insan haklarına ışık tutan, özgürlüğü ve barışı kucaklayan Emel Mathlouthi, Studio Cite des Arts'da kaydettiği albüm "Ensen" ile dünya turuna başladı. Her yıl düzenlenen Fransız müzik bayramı "Fete de la Musique"de performans sergileyen Emel Mathlouti, acı ve cefayı hayallere dönüştüren şarkı sözleriyle dinleyenlerin umut tohumları serpiyor.

Fransız Kültür Merkezi Ramazan konserleri dizisi 9 Haziran'da sahne alacak olan Yer Bakır – Titi Robin beşlisi ile devam edecek ve 21 Haziran'da Kolektif Istanbul konseri ile son bulacak.

1 HaziranEmel Mathlouthi
21.00Meb Şura Salonu
9 HaziranYer Bakır - Titi Robin beşlisi
21.00Cer Modern
21 HaziranKolektif Istanbul
20.30Kuğulu Park

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title