Emeklilerde Katkı Payı Kalkıyor

Emeklilerde Katkı Payı Kalkıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Refah Paylarının Artırılması ve Sağlıkta Katkı Paylarının Kaldırılması Önerisine Sıcak Baktı.

Emeklilerde Katkı Payı Kalkıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, refah paylarının artırılması ve sağlıkta katkı paylarının kaldırılması önerisine sıcak baktı.


İşçi ve bağ-kur emeklileri dernekleri, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'le görüştü. Toplantı sonrasında açıklama yapan Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, eski ve yeni emekliler arasındaki farklılıkların kaldırılmasını talep ettiklerini ifade etti. Ergün, "Sağlıkta katkı payı kaldırılmasını ve refah payının yansıtılmasını da önerdik. Bakanlık da bu önerilerimize sıcak baktı" dedi.


Tüm Bağ-kur Emeklileri Derneği Genel Başkanı Ali Paşa Aksu da, mevcut konulardaki aksaklıkları görüştüklerini belirterek, "İlettiğimiz öneriler sonrasında Bakan Çelik genel müdüre talimat verdi. Teknik heyetler bu konu ile ilgili Haziran'a kadar çalışma yapacak" diye konuştu. (ANKA)


(HLY\GB)

Kaynak: ANKA