Emekli Polis, Mandalina Yüzünden 2 Pazarcıya Kurşun Yağdırdı

Emekli Polis, Mandalina Yüzünden 2 Pazarcıya Kurşun Yağdırdı

Emekli polis, mandalina yüzünden 2 pazarcıya kurşun yağdırdı Bursa'da emekli polis memuru kendisine mandalina seçtirmeyen satıcılara beylik silahı ile kurşun yağdırdı, birisi ağır iki pazarcı yaralandıBURSA - Bursa'da emekli polis memuru, pazarda kendisine mandalina seçtirmeyen iki pazarcıya...

Emekli polis, mandalina yüzünden 2 pazarcıya kurşun yağdırdı
Bursa'da emekli polis memuru kendisine mandalina seçtirmeyen satıcılara beylik silahı ile kurşun yağdırdı, birisi ağır iki pazarcı yaralandı

BURSA - Bursa'da emekli polis memuru, pazarda kendisine mandalina seçtirmeyen iki pazarcıya kurşun yağdırdı. Onlarca kişinin gözü önünde yaşanan olayda biri ağır 2 pazarcı yaralandı.
Alınan bilgiye göre olay, saat: 18.00 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Gökdere semt pazarında meydana geldi. Pazara alışverişe gelen emekli polis memuru Gürsoy K. (55), mandalina satıcısı Ömer D. ve Nuri B. ile ön sıradaki meyveleri vermemesi üzerine tartışmaya başladı. Satıcıların "yardımcı olalım, iyi ürünleri verelim" teklifine, kendisi seçmediği için sinirlenen polis memuru Gürsoy K. belinden beylik silahını çıkartarak ilk önce Ömer D.'nin karın boşluğuna ardından Nuri B.'nin ayağına ateş etti. Öfkesine hakim olamayan emekli polis 3 el daha ateş etti. Pazardaki vatandaşlar ise üçüncü atıştan sonra etrafa kaçışmaya başladılar. Büyük panik yaşanan pazar yerinde, polis memuru elinde silah ile etrafındakileri uzaklaştırdı.
Olay yerine gelen ilk ekipteki arkadaşlarına silahı teslim eden Gürsoy K. daha sonra Kurtuluş Caddesindeki Yıldırım Polis Merkezine götürüldü. Pazar yerinde bazı vatandaşlar saldırganı darp etmek istediler. Pazarcı esnafı ise 1 kilo mandalina için silah çeken insanlara, emniyetin silah vermemesi gerektiğini söyleyerek yaşananlara tepki gösterdiler.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.