Emekli Orgeneral Kemal Yavuz, Serbest Bırakıldı

Emekli Orgeneral Kemal Yavuz, Serbest Bırakıldı

Ergenekon Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alındıktan Sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne Sevk Edilen Emekli Orgeneral Kemal Yavuz, Savcılık Sorgusunun Ardından Serbest Bırakıldı. Bağımsız Cumhuriyet Partisi (Bcp) Genel Başkan Yardımcı Engin Aydın İse, Sevk Edildiği Mahkemece Tutuklandı.

Emekli Orgeneral Kemal Yavuz, Serbest Bırakıldı

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen Emekli Orgeneral Kemal Yavuz, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Bağımsız Cumhuriyet Partisi (BCP) Genel Başkan Yardımcı Engin Aydın ise, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Daha önce tutuklanan ''Biz Kaç Kişiyiz Platformu'' yöneticisi Hasan Ataman Yıldırım ile Engin Aydın, sivil polis eskortluğunda bir minibüsle cezaevine gönderildi.

Hasan Ataman Yıldırım'a çıkışta "Biz Kaç Kişiyiz Platformu" üyeleri alkışlayarak destek verdi. Yıldırım da, polis aracına binerken kendisine destek için gelenleri el sallayarak selamladı.

Engin Aydın'ın avukatı Saygın Bedirhan, Engin Aydın'ın Ergenekon terör örgütüne üye olmakla suçlandığını belirterek, "Arkadaşlarıyla görüşmeler yapıp fikir alışverişinde bulunduğu için söz konusu örgüte üye olmakla suçlanıyor. Ben daha önce bu örgütün ve çetelerin varlığını ciddi olarak karşılardım; ancak bu olaydan sonra inancım kalmadı." şeklinde konuştu.

Bu arada, serbest bırakılan Emekli Orgeneral Kemal Yavuz da, sivil bir araçla polis eşliğinde adliyeden ayrıldı. (CİHAN)

Kaynak: CHA