Emekli Kızılay Müfettişi Tutuklandı

Emekli Kızılay Müfettişi Tutuklandı

İzmir'de Kızılay'dan Emekli Bir Müfettiş, 3 Erkek Çocuğuna Irza Tasaddide Bulunduğu Gerekçesiyle 12 Yıl 6 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı.

Emekli Kızılay Müfettişi Tutuklandı

İzmir'de Kızılay'dan emekli bir müfettiş, 3 erkek çocuğuna ırza tasaddide bulunduğu gerekçesiyle 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Kızılay Teftiş Kurulu'nda müfettiş olarak görev yapan N.E.'nin, Zonguldak Ereğli'de düzenlenen kampla ilgili teftişe gönderildiği dönemde kaldığı oteldeki görevlinin küçük yaştaki 3 erkek çocuğuna ırza tasaddide bulunduğunu çocuklar ailelerine anlattı. Çocukların ailesi, durumu hemen savcılığa ve polise bildirdi. Şikayet üzerine gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan müfettiş N.G. hakkında kurumda da işlem yapıldı. 2004 yılındaki olayın ardından emekli olan N.E., Zonguldak Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada "ırza tasaddi" suçuna kanaat getirilerek, 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. N.E. hakkında verilen tutuklama kararı sonrası tüm il emniyet müdürlüklerine yazı gönderildi. Gönderilen yazıda, müfettiş N.G.'nin görüldüğü yerde yakalanması için talimat verildi.

İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri, N.E.'nin İzmir'de yaşadığını ve Bornova semtinde oturduğunu tespit etti. Bornova'da derin bir araştırma yapan İnfaz Büro Amirliği'ne bağlı dedektifler, Kızılay'ın eski müfettişi N.E.'nin emekli maaşını yine Bornova merkezde bulunan bir banka şubesinden çektiğini tespit etti. Banka çevresinde önlem alan İnfaz Bürosu'na bağlı polisler, emekli maaşını çekmeye gelen N.E.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Bankada karşısında polisleri görünce şaşkına dönen N.E., "Yakalanacağım hiç aklıma gelmezdi" dedi.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktor kontrolünden geçirilen şahıs, daha sonra Bozyaka Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Hazırlanan evrakların ardından hakkındaki 12 yıl 6 ay hapis cezasının vicahiye çevrilmesi için N.G. adliyeye gönderildi. N.E, sevk edildiği İzmir Adliyesi'nde tutuklanarak Buca Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

(FH-YK-CC-Y)

Kaynak: İHA