Emekli Baş Komisere Dolandırıcılıktan Gözaltı

Emekli Baş Komisere Dolandırıcılıktan Gözaltı

İstanbul'da Çıkardıkları Gazete ile Polis Arması Kullanarak Dolandırıcılık ve Sahtecilik Yaptıkları İddia Edilen ve Aralarında Bir Emekli Baş Komiserin de Bulunduğu 5 Kişi Gözaltına Alındı.

Emekli Baş Komisere Dolandırıcılıktan Gözaltı

İstanbul'da çıkardıkları gazete ile polis arması kullanarak dolandırıcılık ve sahtecilik yaptıkları iddia edilen ve aralarında bir emekli baş komiserin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Üsküdar'da bir ihbarı değerlendiren Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, Beyoğlu'nda kurulan bir gazete adına trafikte kolaylık sağlayacağı belirtilerek para karşılığı araç hizmet kartları, basın tanıtım kartları ve yardım gecesi davetiyeleri dağıtıldığı ve polis arması da kullanıldığı yönündeki iddialar üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma sonucu gazetenin imtiyaz sahibi bir emekli baş komiser ile 2 emekli polis memurunun da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Zanlılar hakkında ''kamu kurum ve kuruluşunun ismini kullanarak nitelikli dolandırıcılık'' suçundan işlem yapıldığı belirtildi. Bu çalışmayla birlikte son 2 hafta içinde benzer konuyla ilgili 4 ayrı gazeteye yönelik düzenlenen operasyonda 20 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

(AS-ED-ÖK-Y)

Kaynak: İHA