Emanet Formayla İl Şampiyonu Oldular

Emanet Formayla İl Şampiyonu Oldular

Yenice Ülkü İlköğretim Okulu Kız Öğrencileri, Okulun Erkek Takımına Ait Forma ve Kramponlarla Çıktıkları Müsabakalarda İl Şampiyonu Oldular.

Emanet Formayla İl Şampiyonu Oldular

Yenice Ülkü İlköğretim okulu kız öğrencileri, okulun erkek takımına ait forma ve kramponlarla çıktıkları müsabakalarda il şampiyonu oldular.

5-11 Mart tarihleri arasında Karabük Beşbinevler futbol sahasında yapılan 6 İlköğretim okulunun katıldığı Bayan Futbol müsabakalarına emanet forma ve kramponlarla çıkan Yenice Ülkü İlköğretim Okulu Bayan Futbol takımı il birincisi oldu. Bu yıl Karabük ilinde ilk kez yapılan İlköğretim Okullarıarası Bayan Futbol müsabakalarına okullarının erkek takımının forması ile çıkan Yenice Ülkü İlköğretim Okulu Bayan Futbol takımı, final maçında karşılaştıkları Şehit mehmet dinçer İlköğretim Okulu maçını penaltılarda 5-4 kazanarak il şampiyonu oldu. 5 İlköğretim okulunu geride bırakmayı başaran takımının antrenörü ve beden eğitimi öğretmeni Okan Esmer, öğrencilerin azmin zaferini ispatladıklarını kaydetti. Okulun erkek takımının formaları ile bazı kız oyuncularında erkek takımındaki arkadaşlarının kramponları ile müsabakalara katıldıklarını anlatan Esmer, "Bu yıl Karabük ilinde ilk kez yapılan İlköğretim Okullarıarası bayan futbol müsabakalarına katıldık. Bu müsabakalarımızda amacımız öğrencilerimizin sportif faaliyetlerde bulunarak kendilerini geliştirmelerini sağlamaktı. Okulumuz maddi imkanları belli. Bu nedenle müsabakalara katılırken erkek futbol takımımızın formalarını giydik. Bazı kızlarımız spor ayakkabıları ile müsabakaya çıktı. Bazı kızlarımıza da, erkek takımındaki oyuncuların kramponlarını giydirip öyle çıktık. Final maçında Karabük Şehit Mehmet Dinçer İlköğretim okulunu penaltılar atışı sonucu 5-4 yenerek Karabük il şampiyonu olduk. Biz sahaya emanet forma ile çıkıp İl birincisi olduk. Amasya'da yapılacak bölge şampiyonasına gidecek ne paramız ne de malzememiz var.B üyüklerimizden bu konuda destek bekliyoruz. Öğrencilerim azmettiler ve Karabük ilinde başardılar. Bize imkan verirlerse bölge şampiyonasında da başaracağız. Bu başarı bizim değil, Karabük ilinin başarısı olacaktır" dedi.

Esmer, oyuncularına güvendiğini ve imkan verilmesi halinde neler yapabileceklerini gösterdiklerini kaydetti.

(ÇU-YE-SD) 15.03.2008 20:34 TSİ

Kaynak: İHA