Elvan Türkiye'ye Bronz Madalya Hediye Etti

Göteborg'da Düzenlenen 19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 5000 M Bayanlarda Piste Çıkan Elvan Abeylegesse Ağrılarına Rağmen Yarışı Tamamladı Ve Türkiye'ye Bronz Madalya Kazandırdı. Tedavi Gördüğü S...

Elvan Türkiye'ye Bronz Madalya Hediye Etti


Göteborg`da düzenlenen 19. Avrupa Atletizm Şampiyonası`nda 5000 m bayanlarda piste çıkan Elvan Abeylegesse ağrılarına rağmen yarışı tamamladı ve Türkiye`ye bronz madalya kazandırdı.
Tedavi gördüğü sağ ayak aşil tendonundaki ağrılara karşın yarış boyunca ön gruptan kopmayan ve tüm ataklara karşılık veren Abeylegesse, son 200 metreye 2. durumda girdiği yarışta, Rus Shobukhova`nın atağına karşılık veremedi ve bronz madalyada kaldı.
Milli atlet, yarışı 14:59.29`luk zamanıyla kendisinin bu sezonki en iyi derecesiyle tamamladı.
Bayanlar 5 bin metre altın madalyayı 14:56.18 ile şampiyona rekoru kırarak İspanyol Marta Dominguez kazandı. Gümüş madalya ise 14:56.57 ile Rus Liliya Shobukhova`nın oldu.
İspanya`dan Marta Dominguez 14.56.18 ile birinci tamamladığı yarışı 3. sırada bitiren Elvan, koşudan sonra yaptığı açıklamada; ¨Emeği olan herkese teşekkür ederim: Aslında bugün bu yarışa girmeyecektim. Çok ağrım var. Hatta 3000. metrede bir ara yarışı bırakmak istedim¨
TRT muhabirinin sorularını yanıtlayan Elvan, halen ağrılarının devam ettiğini belirterek ¨Zor durumdayım. korkarak koştum. Pazartesi`den beri sakatlığım nedeniyle antrenman yapmadım. Doktorum ve antrenörüm zorlandığında bırakmamı istedi ama ben yarışı bırakmadım. Gücüm vardı ama birinci olamadım. İnşallah başka zaman¨ diye konuştu.
Canlı yayında babasına da bir mesaj göndermek isteyen Etiyopya asıllı Elvan babasına da TRT ekranlarından duygularını ana dili ile iletti.

Kaynak: DHA