- "Elten Cafe" Projesı Start Aldı
Haberler » Dünya » - "Elten Cafe" Projesı Start Aldı - Haberler

- "Elten Cafe" Projesı Start Aldı

-

- "ELTEN CAFE" PROJESI START ALDI

"Eltern Cafe" projesi Ettlingen Türk Okul Aile Birliği'nin çalışmasıyla Türk vatandaşların hizmetine sunuldu.

Almanya'nın Ettlingen kentinde Türk çocuklarının okul eğitim seviyelerini arttırmak ve okul, veli, çocuk üçgeninde diyaloglarını geliştirmek üzere "Elten Cafe" projesi start aldı.

Projeyi Ettlingen Belediyesi ile Türk Okul Aile Birliği ve Schillerschule birlikte yürütecek. Eltern Cafe'nin açılışına Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Murat Çelebi, koordinatör öğretmen Fahri Yediyıldız, Ettlingen Belediye yetkilisi Henrik Bubel, okul müdürürsi Elizabet Stöhler, Okul Aile Birliği Başkanı Avni Koçak, öğrenciler ve veliler katıldı.

Açılışta birer konuşma yapan sosyal danışmanlar Necmiye Sönmez ve Atila Erginoş, okul, çocuk aile üçgeninde, çocuklarımızın eğitim seviyerinin arttırılması konusunda velilere bilgiler vererek önerilerde bulundular.

Bu açılan "Eltern Cafe'lerde" çocukların okul derslerine yardım etmek, çocukların başarılı olması için velierle birlikte gayret göstermek onların problemleri ve istekleri hakkında daha duyarlı olmak, öğretmenleri ile sıkı ilişki içinde olmak, okul veli ilişkilerini geliştirmek olduğu dile getirildi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler