Elon Musk'ın serveti 2021'de ne kadar oldu? SpaceX hisessi ne kadar? Elon Musk'ın şirketleri neler?

Elon Musk'ın serveti 2021'de ne kadar oldu? SpaceX hisessi ne kadar? Elon Musk'ın şirketleri neler?

Elon Musk'ın serveti 2021'de ne kadar oldu? SpaceX hisessi ne kadar? Elon Musk'ın şirketleri neler?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Dünyanın en zenginleri listesinde emin adımlarla üst sıralara çıkan Elon Musk hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Amazon'un kurucusu Jeff Bezos mu Tesla'nun kurucusu Elon Musk mı daha zengin? Elon Musk'ın serveti 2021'de ne kadar oldu? SpaceX hisessi ne kadar? Elon Musk'ın şirketleri neler?

Tesla ve SpaceX şirketlerinin patronu Elon Musk, 185 milyar doları geçen servetiyle, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geçerek dünyadaki en zengin insan oldu. Elon Musk'ın serveti 2021'de ne kadar oldu? SpaceX hisessi ne kadar? Elon Musk'ın şirketleri neler?

ELON MUSK'IN SERVETİ 2021'DE NE KADAR OLDU?

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geçerek dünyanın en zengini oldu. Tesla hisselerindeki büyük yükselişle, Musk'ın net varlığının 185 milyar doları aştığı hesaplanıyor.

SPACEX - TESLA HİSSE DEĞERİ NE KADAR?

Musk, Twitter'da yayılan haberlere yine kendi tarzında tepki gösterdi ve "Ne kadar ilginç, şimdi işe geri dönüyorum" yazdı. Tesla'nın piyasa değeri, köklü otomotiv devleri General Motors, Ford, Fiat Chrysler ve Toyota'nın toplam piyasa değerinden daha fazla.

Musk'ın, geçen yıl yaklaşık yüzde 700 değer kazanan elektrikli araç şirketi Tesla'nın değeri dün ilk kez 700 milyar dolara çıktı.

Musk'ın Twitter profilinde en üste iğnelenmiş tweette şu yazıyor: "Paramın yaklaşık yarısı Dünya'daki sorunları çözmeye yardımcı olmaya gidiyor, diğer yarısını da Dünya'ya bir meteor çarpması ya da kendi kendimizi bitireceğimiz bir 3. Dünya Savaşı çıkması durumunda tüm canlıların yaşamının sürmesi için Mars'ta kendi kendine yetebilen bir şehir kurmaya harcıyorum".

ABD siyasetinde yaşanan gelişmeler de 49 yaşındaki Güney Afrika doğumlu girişimci Musk'ın lehine işliyor.

Başkanlık koltuğuyla beraber Temsilciler Meclisi ve Senato'nun da kontrolünü ele geçiren Demokratlar, çevreci çözümlere ağırlık veriyor.

Yeni yönetimin elektrikli araçlara uygulaması beklenen vergi indirimi gibi teşvikler Tesla'nın yararına olacak.

Tesla için en önemli dönüm noktalarından birisi de geçen Aralık ayında yaşanmıştı. Şirket, New York Borsası'nda en büyük şirketleri içeren S&P 500 endeksine dahil edildi.

Aslında Tesla'daki değer artışı ile 1.'liği Musk'a kaptıran Jeff Bezos da geçen yıl servetini en çok artıranlardan oldu.

Salgın sürecinde online alışverişin artması, Amazon'un gelirini de çok artırdı. Ancak Bezos, şirketinin hisselerinin yüzde 4'ünü boşanma sırasında eski karısı MacKenzie Scott'a vermek zorunda kaldı. Bezos'un net varlığı da 184 milyar dolara yakın.

2020'NİN BAŞINDA İLK 50 İÇİNE GİRMİŞTİ

Musk, 2020 yılına yaklaşık 27 milyar dolarla başladı ve dünyanın en zengin 50 kişisi arasında yer aldı. Tesla'nın son bir yılda dokuz kattan fazla artan hisse fiyatı, Musk'a 150 milyar dolardan fazla katkıda bulundu.

Elon Musk, Temmuz ayında dünyanın en zengin yedinci kişisi olarak, Waren Buffet'ı geçmişti. Kasım ayında Musk, Bill Gates'i geçerek en zengin ikinci kişi oldu. Musk, son 12 ayda Bill Gates'in toplam 132 milyar dolarlık net değerinden daha fazla servet kazandı.

Tesla'nın şirketinin piyasa değeri perşembe günü itibariyle 737,6 milyar dolara çıktı.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title