Elmadağ'da Ücretsiz Sağlık Taraması - Haberler
Haberi Paylaş

Elmadağ'da Ücretsiz Sağlık Taraması

AA - Haberler | Yerel
Elmadağ'da Ücretsiz Sağlık Taraması

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Elmadağ Belediyesi İş Birliğiyle Elmadağ'da Vatandaşlar, Ücretsiz Sağlık Taramasından Geçiriliyor

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Elmadağ Belediyesi iş birliğiyle Elmadağ'da vatandaşlar, ücretsiz sağlık taramasından geçiriliyor.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Yetkin tarafından organize edilen sağlık taraması, Elmadağ Belediyesi önünde kurulan çadırda yapılıyor. Aç olarak gelen değişik yaşlardaki vatandaşların kan basıncı, diyabet, kan şekeri, tansiyon, hipertansiyon ölçümleri yapılıyor. Anketler düzenleniyor. Vatandaşların memnuniyetle karşıladığı uygulamaya saat 14.00'a kadar devam edilecek.

Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Komitesi (TURKMSIC) İç Anadolu koordinatörü Dr. Elif Keleş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Tıp fakültelerinden 12 tıp öğrencisi ile birlikte halkın sağlık konusunda bilinçlendirmek, kronik hastalıklarla ilgili bilgi vermek için bu çalışmanın yapıldığını belirterek, hastalıklarda erken teşhisin önemini vurguladı. Keleş, İç Anadolu Bölgesinde ilerleyen zamanlarda sağlık taramasına devam etmek istediklerini belirtti.

(AB-ARF) - ANKARA

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title