Eller İçin İspanya'nın Atletıco Madrıd Kulübü'nden Trabzonspor'a Resmi Teklif

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Brezilyalı Futbolcuları Fabiano Eller İçin İspanya'nın Atletico Madrid Takımından Resmi Teklif Aldıklarını Açıkladı.

Eller İçin İspanya'nın Atletıco Madrıd Kulübü'nden Trabzonspor'a Resmi Teklif

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Brezilyalı futbolcuları Fabiano Eller için İspanya'nın Atletico Madrid takımından resmi teklif aldıklarını açıkladı.

İHA muhabirine açıklamada bulunan Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Trabzon'a dönen ve bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde görüştükleri Brezilyalı oyuncu Eller için Atletico Madrid Kulübü'nden resmi teklif aldıklarını ifade ederek, "Biz de kendilerine teklif ettikleri rakam karşısında bir rakam sunduk. Atletico Madrid Kulübü'nden cevap bekliyoruz" diye konuştu.

Futbolu bıraktığını açıklayan Polonyalı futbolcuları Szymkowiak ile ilgili yaşadıkları sorunu şimdilik dondurduklarını ifade eden Sayitoğlu, "Yabancı kontenjanı konusunda şu an bir sıkıntımız yok. Transfer mevsiminin bitmesiyle bir sıkıntı olursa da sözleşmelerin karşılıklı feshedilmesi yoluna gidebiliriz" diye konuştu.

Öte yandan bugün sözleşme imzalayan Risp ile birlikte Bordo-mavili kulüple sözleşmesi bulunan yabancı futbolcu sayısı 9'a çıktı. Bordo-mavili takımda Jefferson, Stepanov, Yattara, Musampa ve Risp kadroda yer alırken, kiralık sözleşmesi sona eren Eller, Sparta Prag'da kiralık oynayan Tomas Jun, Ankaraspor'a sezon başında kiralanan Djokaj ve futbolu bıraktığını açıklayan ve ülkesinden dönmeyen Szymkowiak sıkıntı oluşturan yabancı futbolcular arasında bulunuyor. Sezon sonunda bu oyunculardan en az 3 tanesi ile Bordo-mavili ekibin yabancı kontenjanına göre yollarını ayırması gerekiyor.

(GÖK-ÖS-İY-ÖK-S)