Elıtzur Achva Ramla: 73 - Beşiktaş Cola Turka: 78

Elıtzur Achva Ramla: 73 - Beşiktaş Cola Turka: 78

Basketbolda Fıba Bayanlar Avrupa Kupası (B) Grubu'nda Beşiktaş Cola Turka, Gruptaki 3. Maçında, Deplasmanda İsrail'in Elitzur Achva Ramla Takımını 78-73 Yendi. Siyah-beyazlılar, Bu Sonuçla Gruptaki Yenilgisiz Liderliğini Sürdürdü.

Elıtzur Achva Ramla: 73 - Beşiktaş Cola Turka: 78

Basketbolda FIBA Bayanlar Avrupa Kupası (B) Grubu'nda Beşiktaş Cola Turka, gruptaki 3. maçında, deplasmanda İsrail'in Elitzur Achva Ramla takımını 78-73 yendi. Siyah-beyazlılar, bu sonuçla gruptaki yenilgisiz liderliğini sürdürdü.

Beşiktaş Cola Turka, maça tutuk başlarken, sayı üretmekte zorlandı. İlk periyot, evsahibi takımın 23-16 üstünlüğüyle geçildi.

Savunmada kontrolü sağlayan ve pota altında da etkili olan siyah-beyazlılar, devreyi 38-38 berabere kapamayı başardı.

Oyundaki etkisini artıran ve bulduğu sayılarla farkı açmayı başaran Beşiktaş, 3. çeyreği 60-47 önde tamamladı. 4. periyotta İsrail takımı kendini toparlamaya çalışsa da siyah-beyazlılar maçı 78-73 kazanmayı başardı.

Evsahibi takımda Carrie 20 sayı üretirken, Beşiktaş'ta ise Tolbert 25 ve Yasemin 22 sayıyla en skorer oyuncular oldular.

Gruptaki diğer maçta ise Romanya'nın Olympia Club WB Bükreş takımı, sahasında Yunanistan'ın Kastoria CAC Cosmopel takımını 73-58 yendi.