Eli Uğurlu Geldi

Eli Uğurlu Geldi

Süperstar'ın Konser Kıyafetlerini Tasarlayan Stil Danışmanı Ece Sükan 'Ajda Pekkan İkon Gibidir. Onunla Çalıştığım İçin Çok Şanslıyım' Diyor

Eli Uğurlu Geldi

SÜPERSTAR'IN KONSER KIYAFETLERİNİ TASARLAYAN STİL DANIŞMANI ECE SÜKAN 'AJDA PEKKAN İKON GİBİDİR. ONUNLA ÇALIŞTIĞIM İÇİN ÇOK ŞANSLIYIM' DİYOR

Ece Sükan, son dönemde Madonna'nın disco konseptini konserlerinde uygulayan mega starın kostümlerini hazırlıyor. Modacı olarak anılmaktan çom rahatsız olduğunu söyleyen Sükan, 'Ajda Pekkan konsept işi olduğu için yaptım. Çok güzel övgü dolu yorumlar aldım ama adımın önüne 'modacı diye yazılmasın. O zaman bütün ilkelerime, inandıklarıma karşı çıkmış oluyorum. Sadece 'styling' çalışıyorum yani stil danışmanlığı yapıyorum ve 8 senedir mankenliğin yanı sıra bu işi sürdürüyorum' dedi.

HERKES AJDA'YI TAKLİT EDİYOR

Sükan, kimi giydirmek isterdiniz sorusuna ise 'Bana bunu önceden sorsalardı Ajda derdim, o da oldu zaten. Gerçekten bir stil ikonu. Modayı getiren, herkesin taklit ettiği bir kadın. O dev kadın benim şansımı çok açtı" dedi.

MEGASTAR TEZ KONUSU OLDU

Anadolu Üniversitesi İletişim Bölümü Araştırma Görevlisi Sanem Bengü Uygunkan 'Yıldız Sistemi ve Popüler Kültür Arasındaki İlişki-Türkiye'nin Süperstarı Ajda Pekkan Örneği" başlıklı bir tez hazırladı. Tezde, ünlü sanatçının sanat yaşamında zirveye çıkışı ele alınıyor. Süperstar'ın, ünlü Fransız reklamcı Jacques Seguela'nın "Yıldız olmak, kalıcı olmaktır", "Sınırlarını Zorla" gibi cümleleri içeren 34 ilkesiyle ilgili kriterlerin tümüne sahip olduğu kaydedilen tezde, 46 yıldır müzik dünyasında yer alan Pekkan'ın, popüler kültürle ilişkisi ele alınıyor. Uygunkan, "Ülkemizde gerçek yıldızlar fazla değil. Yıldızcıklar var. Tezime gerçekten geniş kitlelere hitap eden bir yıldızı seçtim" dedi.

Kaynak: Gecce