Eli Lilly, Uyku Bozukluğuna Karşı İlaç Geliştiren Hypnion'u Devralmak İçin Anlaşma İmzaladı

Eli Lilly, Ana Faaliyet Konusu Uyku Bozuklukları Olan Nörobilimler Alanında İlaç Geliştiren Hypnion'u Devralıyor.

Eli Lilly, Uyku Bozukluğuna Karşı İlaç Geliştiren Hypnion'u Devralmak İçin Anlaşma İmzaladı

Eli Lilly, ana faaliyet konusu uyku bozuklukları olan nörobilimler alanında ilaç geliştiren Hypnion'u devralıyor.

Şirketten yapılan açıklamada, "Eli Lilly ve Hypnion, birleşme için anlaşma imzaladılar" denildi.

Bu anlaşmaya göre; Lilly SCORE-2004 adı verilen uyku bozuklukları ilaç keşif sisteminin sahibi Hypnion'u devralacak. Hypnion hissedarları tarafından onaylanan işlemin bu ay sonunda tamamlanması bekleniyor.

Hypnion'u devralmanın Lilly'ye uyku bozuklukları araştırmalarında güç katacağını ifade eden Lilly'nin Bilim ve Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Steve Paul, anlaşma hakkında şöyle konuştu: "Hypnion bu alanda uzmanlığını yenilikçi teknolojiler ve gelecek vaat eden uykusuzluk (insomnia) bileşiği HY10275 gibi yenilikçi moleküller geliştirmekte kullanmıştır. Bu uzmanlığı Lilly'ye getirmekten, uyku bozukluklarıyla mücadele eden hastalar için daha iyi tedavi keşfetmek için çabalarımızı sürdürmekten büyük heyecan duyuyoruz."

Hypnion Başkanı Dr. Nick Galakatos, yaptığı açıklamada, "Uyku bozukluğu ilaçları portföyümüzü ve bunu sağlayan SCORE teknolojimizi kanıtlamış bir şirket olarak öncü bir ilaç şirketiyle ortaklık yapmanın hızla ilerlemek için önümüzdeki en iyi strateji olduğuna karar verdik. Lilly'nin nörobilimlerde kanıtlanmış başarısı sayesinde, uyku bozuklukları için birlikte daha güvenilir ve etkin ilaçlar üreteceğimize inanıyoruz" dedi.

(CHT-HO-Y)

Kaynak: İHA