Elektrik kesintileri resmi açıklama yapıldı mı? BEDAŞ duyuru yaptı mı? Son dakika BEDAŞ elektrik kesintisi duyurusu! - Haberler
Haberi Paylaş

Elektrik kesintileri resmi açıklama yapıldı mı? BEDAŞ duyuru yaptı mı? Son dakika BEDAŞ elektrik kesintisi duyurusu!

Haberler.com - Haberler | Gündem
Elektrik kesintileri resmi açıklama yapıldı mı? BEDAŞ duyuru yaptı mı? Son dakika BEDAŞ elektrik kesintisi duyurusu!

Ülkenin dört bir yanındaki vatandaşlar, sosyal medya üzerinden yaşadıkları illerde elektrik kesintilerinin meydana geldiğine ilişkin paylaşımlarda bulunuyor. Peki, Elektrik kesintileri resmi açıklama yapıldı mı? BEDAŞ duyuru yapıldı mı? Son dakika BEDAŞ elektrik kesintisi duyurusu! Elektrik kesintileri ile ilgili resmi açıklama geldi mi? Detaylar haberimizde...

Türkiye genelinde birçok ilde elektrik kesintilerinin yaşandığına dair paylaşımlar sonrası "elektrikkesintisi" hashtag'i Twitter'da kısa sürede TT oldu. İstanbul ve İzmir başta olmak üzere yurt genelinde daha önce duyurusu yapılan planlı kesintilerin yanı sıra "planlı" olmayan da çok sayıda elektrik kesintisinin yaşandığı iddia ediliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Enerji Bakanlığı, yangın bölgelerinde kontrollü kesinti yapıldığını ve acil koordinasyon merkezi kurulduğunu açıkladı.

Bedaş'tan yapılan resmi açıklama şu şekilde:

"Değerli Müşterilerimiz,

Hizmet bölgemizdeki belirli alanlarda iletim sisteminden kaynaklı enerji kesintileri yaşanmaktadır. Dağıtım şirketimizin sorumluluk alanı dışında gelişen bu kesintilerin en kısa sürede giderilmesi için ilgili kurumlarca gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Anlayışınız için teşekkür ederiz."

Elektrik kesintileri resmi açıklama yapıldı mı? BEDAŞ duyuru yapıldı mı? Son dakika BEDAŞ elektrik kesintisi duyurusu!

Konu hakkında bir açıklama yapan Enerji Bakanlığı, yangın bölgelerinde kontrollü kesintiler yapıldığını, Acil Koordinasyon Merkezi kurulduğunu duyurdu.

Yurt genelinde daha önce duyurusu yapılan planlı kesintilerin yanı sıra "planlı" olmayan da çok sayıda kesintinin yaşandığını ifade eden vatandaşlar sosyal medya üzerinden yaşanan sorunlara çözüm bulunması adına çağrılarda bulunuyor.

Yapılan yorumlar sonrası "elektrikkesintisi" hashtag'i Twitter'da kısa sürede TT olurken, bazı kullanıcıların elektrik dağıtım firmalarının cep telefonlarına yolladıkları kesinti mesajlarını paylaştıkları da dikkatlerden kaçmadı.

İstanbul, İzmir, Konya, Gaziantep, Kayseri ve Hatay'dan çok sayıda "elektrik kesintisi" haberi gelirken, illerdeki elektrik dağıtım şirketlerinin internet sitelerine ve çağrı merkezlerine ulaşımda sıkıntı yaşandığı öne sürülüyor.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500