Elektrik Çarpan Arkadaşını Kurtarmak İçin Kuma Gömdü

Elektrik Çarpan Arkadaşını Kurtarmak İçin Kuma Gömdü

Elektrik Çarpan Arkadaşını Kurtarmak İçin Kuma Gömdü
CHA - Haberler | Güncel

23.12.2009- Manisa'nın Turgutlu İlçesinde Taşeron Bir Firmada İşçi Olarak Çalışan Bülent Kılınç (35), Elektrik Akımına Kapılan Arkadaşını Kurtarmak İçin Kuma Gömdü.

23.12.2009- Manisa'nın Turgutlu ilçesinde taşeron bir firmada işçi olarak çalışan Bülent Kılınç (35), elektrik akımına kapılan arkadaşını kurtarmak için kuma gömdü.

Olay, Karpuz Kaldıran Parkı'nda saat 11.30 sularında meydana geldi. Turgutlu Belediyesi'ne ait parkın koşu yoluna harç makinesiyle harç döken İbrahim Gündüz (19), aracın çok yakında bulunan elektrik tellerine değmesi sonucu çarpıldı. Bunu gören işçi arkadaşı Kılınç, hemen kucaklayarak, çevredeki vatandaşların da yardımıyla Gündüz'ü kuma gömdü. Daha sonra gelen 112 Acil Sağlık ekibi de cankurtaranla Turgutlu Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Burada müşahede altına alınan Gündüz'ün, elektrik çarpması sonucunda ayaklarında patlaklar oluştuğu öğrenildi. Hasta, daha sonra Manisa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

Bülent Kılınç, olayı şöyle anlattı: "İbrahim, harç dökerken birden yere yığıldı. Yanına gittiğimde, elektrik akımına kapıldığını gördüm. Daha önceden bilgim olduğu için hemen kuma gömülmesini istedim. Çevredeki duyarlı vatandaşların yardımıyla kuma gömdük. Sanki ölü gibiydi. İnşallah hayati tehlikesi yoktur."

Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Sabri Taşçıoğlu ise kuma gömmenin yanlış bir yöntem olduğunu belirterek, "Acil servis ekiplerinin müdahalelerini geciktirmekten başka bir şey değildir. Topraktaki çeşitli mikroplar da vücuda temas ettirilmiş olur." dedi. Tıbben böyle bir şeyi onaylamanın mümkün olmayacağını dile getiren Başhekim Taşçıoğlu, şunları kaydetti: "Elektrik akımına kapılan bir kişinin ölüp ölmediği, EEG ve EKG'si çekilmeden belirlenemez. Vücuduna giren elektrik akımı içeride kalmaz, herhangi bir yerden dışarıya çıkar ve yanıklar oluşur. Bunlar, üçüncü derece dediğimiz ağır yanıklardır." (CİHAN)

Elektrik Çarpan Arkadaşını Kurtarmak İçin Kuma Gömdü
Elektrik Çarpan Arkadaşını Kurtarmak İçin Kuma Gömdü

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title