Electrolux, yedek parçayı 25 dakikada adresine ulaştıracak

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe faaliyet gösteren Electrolux Professional, Türkiye'de ilk yedek parça deposunu Antalya'da açtı. Daha çok turizm sektörüne yönelik hizmet veren Electrolux Professional, bu sayede yedek parça ulaştırma süresini 48 saatten 25 dakikaya indirdi.

Electrolux, yedek parçayı 25 dakikada adresine ulaştıracak

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe faaliyet gösteren Electrolux Professional, Türkiye'de ilk yedek parça deposunu Antalya'da açtı. Daha çok turizm sektörüne yönelik hizmet veren Electrolux Professional, bu sayede yedek parça ulaştırma süresini 48 saatten 25 dakikaya indirdi. Genel Müdür Semih Orcan, turizm sektörünün yedek parça ihtiyacını daha hızlı karşılamak ve teknik sorunları kısa sürede gidermek için Antalya'ya depo açtıklarını söyledi. 1986 yılından beri Türkiye'de endüstriyel mutfakta alanında entegre çözümler sunduklarını belirten Orcan, "Daha önce lojistik yöntemle 48 saatte ulaştırılan yedek parçalar, artık Antalya merkezden en yakın ilçeye 25 dakika, en uzak ilçeye ise yaklaşık 3 saat içerisinde ulaştırılabilecek." dedi.

Yedek parça deposunun açılışıyla ilgili otel yöneticilerine bilgi veren Electrolux Professional Genel Müdürü Semih Orcan, sektördeki en iyi satış sonrası servis teşkilatlanmasını oluşturmak istediklerini söyledi. Ülke çapında 41 noktada yaklaşık 250 iyi yetişmiş teknik elemanla montaj ve satış sonrası hizmet verdiklerini belirten Orcan, "Mutfak ekipmanları, ya yabancı bir danışmanın, ya da bir şefin ısrarıyla tesislere girmektedir. Ne yazık ki, bu ekipmanlar konusunda teknik yönden ciddi bilgi eksikliği yaşanırken yedek parça problemi had safhada." diye konuştu.

Endüstriyel mutfak konusunda sürekli yeni teknolojiler geliştirdiklerini anlatan Orcan, şu bilgileri verdi: "Kendi alanında dünyanın en büyük 3 firmasından biriyiz. 20 milyar dolar cirosu, 60 bin çalışanı ve 150 ülkede operasyonu Electrolux'ün bir parçasıyız. Yaklaşık 22 senedir, Türkiye'nin ilk turizm hamlesinin başladığı günden beri faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Büyük ölçüde turizmle birlikte büyüdük. Endüstriyel mutfak ekipmanları alanında 2007 yılında Türkiye'de 25 milyon dolarlık bir satış hacmine ulaştık."

Kaynak: CHA