'Elbette Teröristlere Karşılık Verilecektir'

'Elbette Teröristlere Karşılık Verilecektir'

Başbakan Erdoğan Roth'un Büyükanıt ile İlgili Sözlerini Gündeme Getirip, Tepki Göstererek, 'Bizim Silahlı Kuvvetlerimiz Elbette Eli Silahlı Teröristlere Gereken Karşılığı Verecektir' Dediği Öğrenildi.

'Elbette Teröristlere Karşılık Verilecektir'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Alman Birlik 90/Yeşiller Partisi Eş Başkanı ve Almanya Federal Meclisi Alman-Türk Parlamenterler Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı Claudia Roth ile yaptığı görüşmede, Roth'un Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile ilgili medyaya yansıyan sözlerini gündeme getirip, tepki göstererek, "Bizim Silahlı Kuvvetlerimiz elbette eli silahlı teröristlere gereken karşılığı verecektir" dediği öğrenildi.

Erdoğan, terör örgütü PKK'yı destekleyenlerin bulunduğunu hatırlatarak, "Terör örgütüne, 'terör örgütü' demeyenler 'kardeşim', 'arka bahçemiz' diyenler var. Terör örgütünün avukatlığını yapıyorlar, bu kabul edilemez. PKK'ya terör örgütü demeyenlerle muhatap olmayız" dedi.

Claudia Roth da her türlü şiddete karşı olduğunu vurgulayarak, PKK'ya silah bırakma çağrısında bulunduğunu ifade etti.

Roth, Şırnak'taki saldırıyı üzüntüyle karşıladığını belirterek, "PKK'nın eylemlerini haklı çıkaracak herhangi bir unsur bulunmuyor. PKK ile DTP'yi birbirinden ayrı tutmamız gerekir" dedi.

Bunun üzerine Başbakan Erdoğan, Roth'a, "Bakın siz PKK'ya 'terör örgütü' diyor ve kınıyorsunuz ama bunu onlar söylemiyor" karşılığını verdi.

Kaynak: AA