Elazığspor Yasta

Elazığspor Antrenmanında Kalp Krizi Geçirerek Yaşamını Yitiren Gökmen Yıldıran'ın Cenazesi Memleketi Olan Bursa'ya Gönderildikten Sonra Futbolculara Da İzin Verildi. Bazı Futbolcular Bursa'ya Giderken Bazısı İse Elazığ'da Kalarak İzinlerini Kulüpte Geçiriyor Ve Taziyeleri Kabul Ediyor.

Elazığspor Yasta

Elazığspor antrenmanında kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Gökmen Yıldıran`ın cenazesi memleketi olan Bursa`ya gönderildikten sonra futbolculara da izin verildi. Bazı futbolcular Bursa`ya giderken bazısı ise Elazığ`da kalarak izinlerini kulüpte geçiriyor ve taziyeleri kabul ediyor.

Elazığspor kulüp binasına gelerek yönetici ve futbolculara başsağlığı dileğinde bulunan Diyanet işleri başkanı Dr. Fikret Karaman ¨Olayı duyduktan sonra duygulanmamak elde değil. Arkadaşınızı, meslektaşınızı görev başında kaybettiniz, o arkadaşınızın manevi hatırasını yaşatmak için onun ruhunu şad etmek için sizin başarılı olmanız gerekiyor. Takım olarak Elazığspor olarak başarılı olmanız bir anlamda onun ruhunu şad edecek¨ diye konuştu.

Elazığspor kulüp doktoru ve yönetim kurulu üyesi Dr. Burhan Taneli ise Gökmenin ölüm nedeninin kalp damarlarındaki anormalliklerden kaynaklandığını ifade ederek ¨Yapılan otopsi sonucunda kalp damarlarının normalden farklı olduğu ve kalp kasına direk girdiği için ani kalp kasılmaları olabilir. Kalbe giden damarlarda tıkanıklık olmasından dolayı böyle bir şey yaşadığımızı biliyoruz. Otopsiden çıkan sonuçtan ayrıca mide kanaması da olduğunu biliyoruz. Mide kanamasının ölümle sonuçlanmadığını da biliyoruz¨ dedi.

Dr. Taneli ölüm nedeninin sıcaklığa bağlanmasının doğru olmadığını ifade ederek, ¨Saat 18.00`da hava sıcaklığı 30-31 dereceye düşüyor, zaten çok sıcak havalarda da hocamızın antrenman yaptırmadığı biliniyor¨ dedi.

Elazığspor`daki futbolcuların sağlık kontrolünden geçirilip geçirilmediği sorusuna Dr. Burhan Taneli futbolcuların yeni geldiklerini belirterek ¨Takım yeni gelmişti ve toparlanıyordu, biz kime sağlık kontrolü ne zaman yapacağız henüz karar vermiş değildik, bunun hazırlığı içersindeydik ancak bu arada bu olayı yaşadık ¨ diye konuştu. Taneli, Gökmen `in geçen yıl sağlık kontrolünden ve efor testinden geçtiğini de belirterek raporlarının bulunduğunu ve sağlam olduğunu belirtti.

Kaynak: DHA