Elazığ Okuyor Kampanyası Devam Ediyor

Elazığ Okuyor Kampanyası Devam Ediyor

Lazığ Valiliği Tarafından Başlatılan "Elazığ Okuyor" Kampanyası Kapsamında Cem Evine Giden Vali Muammer Muşmal, Yapılan Semah Gösterisini İzledi.

Elazığ Okuyor Kampanyası Devam Ediyor

lazığ Valiliği tarafından başlatılan "Elazığ Okuyor" kampanyası kapsamında Cem evine giden Vali Muammer Muşmal, yapılan semah gösterisini izledi.

Elazığ Okuyor kampanyası kapsamında Cem evine kitap yardımı yapan Vali Muamer Muşmal semah gösterisi izledi. Ziyarete Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Elazığ Müftüsü Ömer Kocaoğul, yaptığı konuşmada, bütün noktalarımızın ortak olmasına rağmen, Ehlibeyt'de buluşulduğunu belirterek, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini söyledi. Kocaoğul, "İşte böyle bir zamanda Alevi'si ile Sünni'si ile kucaklaşmamız

bir olmamız gerekir. Çünkü biz aynı peygambere inanıyor, aynı kıbleye yöneliyoruz, Ehlibeyt'e inanıyoruz ve hepsini seviyoruz. Vatanımız bir, bayrağımız bir. Aynı vatanda, aynı bayrak altında, asırlardır beraberiz ve yürüyeceğiz" dedi.

Vali Muammer Muşmal ise, Alevilik Sünnilik meselesini saklayarak bir yere varılamayacağını belirterek, "80'li yıllarda yaşattılar bize. Ama Türkiye'de yaşanan her olumsuzlukta maalesef bu oyunun parçasını yaptılar. Oyunun parçasını oynadılar ama Türk insanı aklını başına aldı. Daha hiç bir oyunun figüranı olmadı. Biz etle tırnak demeyeceğim ben, biz hamur olmuşuz. Hamuru ayırmak mümkün mü? Ancak o, ekmek olur, öyle yenir. Biz artık ekmek olmuşuz. Bizi ayırmak isteyenler, şu anda Kürtçülük hareketlerini

körüklüyorlar ama, onu da en kısa zamanda yine bizim Türk insanı, aklı selim hareketi ve hoşgörüsü ile kısa zamanda aşacaktır. Ülkemizi daha güzel günler bekliyor" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Muşmal, Alevi dedesi Ahmet Yurten'e kitap hediye ederek, her hafta perşembe günleri yapılan semah gösterilerini izledi.

(EK-FAMEF-Y)