Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Prof. Dr. Yılmazçelik Rektörlük İçin Adaylığını Açıkladı

Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Prof. Dr. Yılmazçelik Rektörlük İçin Adaylığını Açıkladı

Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Haziran Ayı İçinde Yapılacak Olan Rektörlük Seçimleri İçin Adaylar Bir Bir Ortaya Çıkmaya Başladı. Şimdiye Kadar İki İsmin Rektörlük İçin Adaylığını Açıkladığı Seçimler Öncesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Yılmazçelik de Adaylığını Açıklayanlar Arasında Yer Aldı.

Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Prof. Dr. Yılmazçelik Rektörlük İçin Adaylığını Açıkladı

Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Haziran ayı içinde yapılacak olan rektörlük seçimleri için adaylar bir bir ortaya çıkmaya başladı. Şimdiye kadar iki ismin rektörlük için adaylığını açıkladığı seçimler öncesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Yılmazçelik de adaylığını açıklayanlar arasında yer aldı.

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Yılmazçelik, üniversitede iç dinamikleri harekete geçirmek, bilim üreten ve ürettiği bilimi teknolojiye çevirerek, önce Elazığ'a ve bölgeye, sonra da ülke ve bilim dünyasına vermeyi hedefleyen bir üniversite için aday olduğunu söyledi. Yılmazçelik, "Devletiyle küs, toplumuyla küs, kendisiyle küs insanların idaresinden memnunsanız, akademik hayatı salt çıkarları için bir araç kabul eden ve bu araç için bütün değerleri sorumsuzca hırpalayan insanlar hoşunuza gidiyorsa beni seçmeyin. Değişen dünya, değişen ülkeyi algılamadan, hep bir şeylere rağmen var olduğunu iddia eden doğuştan muhalif kimliklerin bu anlayışları sizi rahatsız etmiyorsa, vizyonu olan büyük bir üniversite olması gerekirken, her geçen gün kendi kabuğuna çekilen pasif, taraflı tavırlardan hoşnutsanız, akademik ilerleme kıstaslarının bilimsel niteliklerden çok, başka kriterlerle belirlenmesi sizi rahatsız etmiyorsa, beni desteklemeyin" dedi (EK-ZG-CMH-Y)