Elazığ: Elazığ'da "Kitaplar Evinize Konuk Oluyor" Projesi

Elazığ: Elazığ'da "Kitaplar Evinize Konuk Oluyor" Projesi

Elazığ'da, "Kitaplar Evinize Konuk Oluyor" Adlı Projeyle, Evlerinden Çıkamayan Yaşlı ve Engellilerin Halk Kütüphanelerindeki Kitaplardan Yararlanmaları Sağlanacak.

Elazığ: Elazığ'da

Elazığ'da, ''Kitaplar Evinize Konuk Oluyor'' adlı projeyle, evlerinden çıkamayan yaşlı ve engellilerin halk kütüphanelerindeki kitaplardan yararlanmaları sağlanacak.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın uygulamaya koyduğu "Kitaplar Evinize Konuk Oluyor" projesiyle halk kütüphanelerinden yararlanamayan, hayatlarını eve bağımlı olarak devam ettirmek durumunda olan hasta, yaşlı ve engelli okuyuculara halk kütüphaneleri hizmeti götürüleceği bildirildi.

Açıklamada, ödünç kitap almak isteyenlerin, bir yakını aracılığıyla kütüphaneye başvurabilecekleri gibi, kütüphanenin ''218 10 04 - 218 23 79'' numaralı telefonları veya "elazigkutuphanesi@mynet.com" mail adresine

e-mail yoluyla da müracaat edebileceği belirtildi. İstenilen kitapların PTT görevlisi aracılığıyla poşet içerisinde okuyucuya ulaştırılacağı kaydedildi. 15 gün süreyle ödünç verilecek kitabın, okuyucu tarafından yine aynı poşete konularak kütüphaneye haber vermesi suretiyle evinden alınacağı ifade edilen açıklamada, bu hizmetler karşılığında okuyucudan hiçbir ücret talep edilmeyeceği kaydedildi.