Elazığ'daki Kadın Cinayeti

Elazığ'daki Kadın Cinayeti

Liseyi Terk Edip Kocasına Kaçmış

Elazığ'daki Kadın Cinayeti

LİSEYİ TERK EDİP KOCASINA KAÇMIŞ

ELAZIĞ'da 22 yaşındaki E. G., başkasıyla cep telefonuyla görüşüp mesajlaştığını tespit ettiği ve boşanma davası açtığı eşi 23 yaşındaki G. G'nin dün gece bıçaklayak öldürdü. 12 yerinden bıçaklanan 1 çocuk annesi G'nun eşiyle evlenmek için lise eğitimini yarıda bırakıp, kaçarak evlendiği ortaya çıktı. Elazığ'da işsiz olan E. G, lisede okuyan G. G ile birbirlerine aşık olunca evlenmeye karar verdi. Ailenin izin vermemesi üzerine G. G, lise ikinci sınıfta eğitimini yarım bırakarak kaçıp E. G ile evlendi.

Çiftin 1.5 yaşında Dilara adını verdikleri bir kız çocukları oldu. İddiaya göre, E. G, bir süre önce eşinin başka bir erkekle cep telefonuyla konuşup, mesajlaştığını öğrendi. İddiaya göre, karısının mesajlaştığı kişinin eşinin kendisine 'Senin eşin benim yuvamı yıkacak' demesi üzerine E. G, eşiyle tartışmaya başladı. Tartışma üzerine G. G, 1 hafta önce evine terkederek baba evine gitti. Bunun üzerine E. G, eşine ve ailesine haber vermeden 3 gün önce boşanmak için mahkemeye başvurdu. E. G, dün gece eşinin bulunduğu babasının evine giderek, kayınpederi Hıdır Aydın ile görüşüp, ayrı bir ev tuttuğunu ve karısını götürmek istediğini söyledi. Ailesinin haber vermesi üzerine G. G, kocasıyla birlikte baba evinden ayrıldı. Bir süre sonra Salıbaba Mahallesi'nde çift yeniden tartışmaya başladı. Tartışma sırasında öfkeli koca üzerinde taşadığı bıçağı çıkararak, karısını 12 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

Cinayetin ardından zanlı E. G, polise giderek teslim oldu.Kocası tarafından öldürülen G. G'nin cenezasi bugün yakınları tarafından Fırat Üniversitesi Hastanesi morgundan alındı. G. G'nin babası Hıdır Aydın, kızının eşiyle tartışması üzerine evine geldiğini belirterek, "Dün akşam saatlerinde damadım E. bize gelerek ayrı bir ev tuttuğunu ve karısını da götürmek istediğini söyledi. Ben kızıma sen bu adama güvenmiyorsan gitme dedim. Kızım güvendiğini söyleyerek birlikte çıktılar. Ben ev bakmaya gittiklerini sanıyordum meğer beni kandırmış. Bilseydim bırakır mıydım" diyerek gözyaşı döktü.Öldürülen G, bugün Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.